Į antros gamybos linijos įrengimą bendrovė planuoja investuoti 7,5 mln. eurų ir sukurti 60 naujų darbo vietų. Penktadalį jų turėtų užimti aukštos kvalifikacijos automobilių inžinerijos specialistai.
Pusė milijono detalių
Ūkio ministro Evaldo Gusto teigimu, tokios bendrovės kaip „CIE LT Forge“, yra itin svarbios ne tik ekonominiu, bet ir socialiniu aspektu.
„Regionuose besivystančios gamybos įmonės padeda Lietuvoje išlaikyti tobulėti norinčius jaunus žmones. „CIE LT Forge“ atvejis unikalus tuo, kad leidžia automobilių verslu šalyje garsėjančios Marijampolės gyventojams prisidėti gaminant „Audi“, „Renault“, „Volkswagen“ ir kitus visame pasaulyje žinomus automobilius. Manau, kad jaunajai kartai tai išties didelis ir malonus iššūkis“, – tvirtina ūkio ministras E.Gustas
Šiuo metu bendrovėje veikianti velenų gamybos linija per metus gali pagaminti 500 tūkst. alkūninių velenų. 2019 metais, pradėjus veikti antrajai gamybos linijai, planuojama gamybinius pajėgumus padidinti iki 1,5 mln. vienetų.
Alkūniniai velenai Marijampolės gamykloje yra ne liejami, o kalami. Ši technologija leidžia sumažinti variklio vibraciją, užtikrinti efektyvesnę variklio veiklą, paties alkūninio veleno ilgaamžiškumą.
Naujojoje linijoje pagaminti alkūniniai velenai bus montuojami į „Audi“, „Renault“ ir „Volkswagen“ variklius.
Įvertino lietuvių sugebėjimus
„CIE LT Forge“ akcininkai ieškojo tinkamiausios lokacijos plėsti gamybos pajėgumus, o Lietuva geriausiai atitiko poreikius.
Priimti Lietuvai palankų sprendimą paskatino patogi geografinė padėtis, leidžianti operatyviai pasiekti svarbiausius produkcijos pirkėjus – didžiausius Europos automobilių gamintojus – investicijoms palankios sąlygos, kvalifikuoti, patirties šiame sektoriuje turintys darbuotojai bei specialistai.
Įgyvendinant šį projektą taip pat svariai prisideda „Investuok Lietuvoje“ ir Marijampolės savivaldybės administracija“, – sakė bendrovės „CIE LT Forge“ generalinis direktorius Darius Masionis.
Šį projektą „CIE Automotive“ nusprendė vystyti Lietuvoje, nors buvo nagrinėjamos ir kitos bendrovės gamyklos Europoje.
Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino teigimu, norint ir toliau konkuruoti su šio sektoriaus lyderėmis, tokiomis kaip Vokietija, Ispanija, Vengrija, Lenkija ar Čekija, daugiau dėmesio reikėtų skirti švietimo sistemai ir rengti daugiau kvalifikuotų specialistų.
„Investicinės aplinkos patrauklumas regionuose didžiąja dalimi priklauso nuo to, ar vietos švietimo įstaigos rengia tarptautinėms gamybos įmonėms reikalingus, kvalifikuotus specialistus. Būtent jie lemia regiono išskirtinumą ir patrauklumą.
Marijampolėje ne vienerius metus veikianti „CIE LT Forge“ aktyviai bendradarbiauja su regioniniu profesinio rengimo centru, ruošiančiu automobilių mechanikos specialistus. Vėliau dalį absolventų pati ir įdarbina.
Tai rodo, kad gerą rezultatą gali duoti tik bendras verslo ir švietimo sistemą kuruojančių žmonių darbas“, – teigia M.Katinas.
Gaus mokesčių lengvatą
„Marijampolės savivaldybė investicijų pritraukimą laiko vienu pagrindinių darbų, todėl taryba pritarė, kad įmonei „CIE LT Forge“ per 5 metus būtų suteikta 150 tūkst. eurų nekilnojamojo turto mokesčio lengvata.
Šis sprendimas leis pritraukti į miestą 7,5 mln. eurų investicijų naujos gamybinės linijos statyboms ir bus sukurta 60 naujų darbo vietų, todėl lengvata atsipirks greičiau nei per 4 metus ir kartu duos didelę naudą visai savivaldybės ekonomikai“, – skaičiavo Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys.
„CIE LT Forge“ apyvarta siekia 16 mln. eurų, o įmonėje dirba daugiau nei 150 darbuotojų.
Ši įmonė yra tarptautinės penkiolikoje šalių veikiančios gamybinės grupės „CIE Automotive“ dalis.
„CIE LT Forge“ yra šiuolaikiška metalo apdirbimo įmonė, besispecializuojanti specialaus gamybos proceso ir aukštos kokybės apdirbimo reikalaujančių automobilių komponentų gamyboje. Karštas ir šiltas metalo kalimas yra pirmas ir pagrindinis gamybos procesas, po jo seka terminis ir mechaninis apdirbimas.
„CIE LT Forge“ pateikia klientui išbaigtą produktą nuo kalimo iki mechaninio apdirbimo.