Teisės ir teisėtvarkos komitetas siūlė atmesti Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis siūloma numatyti baudžiamąją atsakomybę už transporto priemonių ridos suklastojimą, neteisėtą odometro sunaikinimą ar pakeitimą, tačiau Seimas atmetimui nepritarė.
Taigi, klastotojams atsakomybės išvengti greičiausiai nepavyks.
Už Seimo komiteto išvadą balsavo 38 Seimo nariai, prieš – 12, susilaikė 36 parlamentarai. Seimui nesutikus projekto atmesti, nuspręsta pavesti jį svarstyti Ekonomikos komitetui.
Svarstomais pakeitimais siūloma įtvirtinti, kad asmeniui, suklastojusiam transporto priemonės ridą, neteisėtai sunaikinusiam ar pakeitusiam transporto priemonės odometrą, grėstų bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Už šią veiką atsakytų ir juridinis asmuo.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas siūlo keliamą problemą reguliuoti administracinės teisenos tvarka ir civilinės teisenos tvarka, taip pat kitomis priemonėmis; be to, atkreipia dėmesį, kad rengiama ES direktyva, kuri nustatys ES vieningą reguliavimą.
Pasak Seimo nario, projekto iniciatoriaus Kęstučio Masiulio, Lietuva yra bene vienintelė Europoje, kurioje legaliai leidžiama klastoti automobilių ridą, o tai yra ne tik paprastas pirkėjo apgavimas, bet ir kelia realią grėsmę juo važiuojant.
Seimo nario įsitikinimu, priėmus šį įstatymą Lietuvoje nebebūtų galima legaliai vykdyti veiklos, kuri kitose Europos Sąjungos šalyse yra draudžiama, teisėsauga įgytų teisę bausti tokia veikla užsiimančius asmenis.
Dėl to sumažėtų ridos klastojimo atvejų, o pirkėjų interesai būtų geriau apsaugoti.