1–4 klasių moksleiviams pamokos prasidėtų įprastu metu – nuo 8 val., nes, šiaip ar taip, juos į darbus vykstantys tėvai vis tiek nuveža į mokyklą.
Vyresni moksleiviai, kurie ugdymo įstaigą gali pasiekti savarankiškai visuomeniniu transportu, turėtų galimybę ilgiau pamiegoti ir į mokyklą ateitų tik 9 val.
Žmonių ir automobilių srautai išsiskaidytų, todėl viliamasi, kad rytais mieste sumažėtų spūstys.
Bėdas sumažins ir aplinkkelis
„Šia tema kalbamės su mokyklomis, universitetais, kitomis įstaigomis. Tikimės, kad jie pritars mūsų iniciatyvai, ir tai pagerins eismo situaciją mieste, – sakė Vilniaus savivaldybės Eismo skyriaus vadovas Tomas Kamaitis. – Nors paprastai vienos efektyvios priemonės mažinant spūstis nebūna, tam reikia kompleksinių sprendimų.“
Anot jo, eismo situacija mieste akivaizdžiai pagerės, kai bus baigti ir vakarinio aplinkkelio bei A.Goštauto gatvės viaduko statybos darbai.
„Miesto automobilizacijos lygis auga, todėl tenka imtis papildomų projektų.
Viena priemonių yra ir „keturi plius“ eismo juostos. Be to, Kalvarijų gatvės dalyje atsisakyta kairiųjų posūkių.
Nuolat bendradarbiaujame ir su policijos pareigūnais, vairuotojais, atsižvelgiame į jų pasiūlymus, didiname šviesoforais reguliuojamų sankryžų skaičių“, – sakė T.Kamaitis.
Kas rytą regi dideles spūstis
„Kada prasideda pamokos, mums nėra didelio skirtumo.
Tik reikėtų atlikti bendruomenės apklausą, nes kai kurie tėvai gali būti nepatenkinti.
Aš pati važiuoju iš Balsių rajono ir matau, kad spūstys – didžiulės. Pritarčiau pamokų pradžios pavėlinimui.
Savivaldybė turi eismo ekspertus, jie ir atliks išsamią analizę. Manau, kad jie žino, ką daro“, – sakė Vilniaus „Senvagės“ gimnazijos direktorė Ana Staniukėnienė.
Mokiniai labiau pavargtų
Tuo metu Mykolo Biržiškos gimnazijos vadovas neskubėjo džiaugtis gresiančia naujove.
„Tai tikrai sudarytų problemų. Iš karto pailgėtų pamokų trukmė, o pas mus ir dabar kai kurios pamokos baigiasi maždaug ketvirtą valandą popiet.
Moksleiviai turi dar ir neformalaus ugdymo veiklos kitose institucijose. Jeigu viskas valanda nusikeltų, moksleiviams būtų sunkiau lankyti sporto, meno būrelius“, – svarstė Mykolo Biržiškos gimnazijos direktorius Valdemaras Kaupinis.
Šią gimnaziją lanko vaikai iš viso Vilniaus. Yra į pamokas dėl spūsčių vėluojančių moksleivių, tačiau, anot direktoriaus, tai nėra kritinė masė, dėl kurios reikėtų keisti pamokų laiką.
„Dėl pakeisto laiko problemų mokytojams nebūtų, tiesiog labiau vargtų vaikai. Mano nuomone, racionalus pamokų laikas toks, koks yra dabar – nuo aštuntos valandos ryto.
Be to, moksleivių imlumas informacijai po pietų jau prastesnis. Jie būna pavargę“, – aiškino V.Kaupinis.