Verslininkai sako, kad toks įstatymas juos galutinai sužlugdys – dauguma mašinų parduodama eksportui, tad techninė apžiūra esą kainuotų nereikalingi daug laiko ir pinigų, praneša "Lietuvos ryto" televizija.
Be to, kitose šalyse, Lietuvoje atlikta techninė apžiūra, net negalioja. Įstatymo iniciatoriai sako, kad taip siekiama sudrausminti vairuotojus.
Naudotais automobiliais prekiaujančiam Marijampolės verslininkui Artūrui Vaitukaičiui įstatymo pakeitimas atrodo gryna nesąmonė.
Vyras sako, kad įmonė per mėnesį parsigabena dešimtis automobilių, tad visoms sutvarkyti techninę apžiūrą būtų tikrai sudėtinga ir, verslininko nuomone, nereikalinga. Labiausiai baiminamasi dėl eksportui paruoštų mašinų.
„Jos toje Lietuvoje gal bus tik savaitę. Tai verslininkui lieka dvi galimybės – vežti į muitinės sandėlius ir mokėti papildomai arba praeiti techninę apžiūrą.
Reiškia dar sugaišti vieną dieną ir sumokėti papildomus pinigus, o tai tikrai neduos jokios naudos“, - sakė verslininkas A. Vaitukaitis.
Iki šiol mašinoms su tranzitiniais numeriais techninė apžiūra Lietuvoje dažniausiai nebūdavo atliekama, nes kitose šalyje ji net negalioja.
Tačiau nuo kitų metų liepos tai bus privalu, nesvarbu nuolatinius ar tranzinitinius numerius ruošiamasi išsiimti.
„Automobilio registracija laikoma įvykusia tada, kai išduodami dokumentai ir numeriai. Vadinasi, tada jis atitinka tuos reikalavimus ir gali dalyvauti eisme, aiškino „Regitra“ specialistas Vytautas Burdulis.
A. Vaitukaitis sakė, kad naudotais automobiliais prekiaujantys verslininkai jaučiasi žlugdomi ir įstatymo keitimą vadina įžūliu pasipinigavimu: „Tai būtų tik papildomas mokestis, kuris dar labiau žlugdytų automobilių, transportininkų verslą. Pasipelnyti nori įmonės, kurios turi muitinės sandėlius, techninės apžiūros centrus“.
Įstatymo iniciatoriai sako, kad kol kas yra numatyta viena išimtis – kai automobiliui yra išduodami numeriai, galiojantys vieną parą.
Tokiems automobiliams techninės apžiūros nereikės atlikti, tik turėti privalomą draudimą. Įstatymą esą buvo būtina keisti, nes šalies keliais rieda apie 200 000 mašinų be techninės apžiūros. Jos kelia grėsmę.
„Įstatyme buvo, kad iš pradžių registravimas ir visi kiti dalykai, o dabar bus iš pradžių techninė apžiūra ir draudimas, ir jeigu komercinis automobilis tai mokesčiai, o tik paskui registracija“, - sakė Seimo narys Julius Sabatauskas.
Iš registruotų mašinų numeriai bus atimami praėjus 3 mėnesiams nuo techninės apžiūros ar privalomojo draudimo galiojimo pabaigos. Įstatymas įsigalios, jei jį pasirašys šalies prezidentė.