Pasak VGTU docento, saugaus eismo centro vadovo Vigilijaus Sadausko, KET pakeitimai priimti remiantis Europos Sąjungos direktyva ir kitose šalyse atliktais moksliniais tyrimais.
Pasak V. Sadausko, kai kuriose ES valstybėse vaikams pritaikytos sėdynės būtinos iki 150 cm ūgio.
„Iki šiol vaikus nuo 3 metų amžiaus ant galinės automobilio sėdynės buvo galima prisegti saugos diržu, skirtu suaugusiesiems. Tačiau toks saugos diržas negali tinkamai apsaugoti vaikų dėl jų mažesnio ūgio, kitokio kūno sudėjimo, svorio, – pasakoja V. Sadauskas. – Įsigaliojus naujiems reikalavimams, pagal kuriuos vaikai iki 135 cm ūgio, t. y. apytikriai iki 12 metų, turi būti vežami naudojant jiems pritaikytas saugos sistemas, kad jie būtų prisegti taisyklingai.“
VGTU saugaus eismo centro vadovas pabrėžia, kad šių ūgio ir amžiaus apribojimų nereikėtų suprasti tiesiogiai: jei vaikas yra per didelis sėdėti jo svorį atitinkančioje automobilinėje kėdutėje, jo ten ir nevertėtų sodinti.
Todėl tėvai turėtų naudoti kitas automobilyje esančias apsaugos sistemas – saugos diržus, skirtus suaugusiesiems, bei specialius paaukštinimus.
Be to, KET aiškiai nurodyta, kad saugos diržas turi būti juosiamas ne per kaklą, o ties krūtinės ląsta ir raktikauliu viršuje bei ties klubais apačioje.