Būna daug veiksmo
Jau trečius metus iš eilės savo laukuose jis išlieja ledo trasą. Šiemet 9 hektarų – 1,6 kilometrų ilgio, ruožas automobilininkams buvo padarytas laukuose, kuriuose augo grikiai, o anksčiau čia ganėsi avys.
„Į šalia Obelių esančioje J. Vienožinskio tėviškės teritorijoje ir mano dabartinio ūkio laukuose išlietą trasą paprastai suvažiuoja standartiniai automobiliai, tik savaitgaliais būna daug veiksmo, nes susirenka sportininkai ir automobilių sporto entuziastai, todėl mėgėjams nerekomenduočiau mokytis šonaslydžio ir ant ledo bandyti savo vairavimo įgūdžių.
Tai – vieta, kur vairuotojai gali pasimokyti paslidinėti žiemą, nes iškritus sniegui dažnas nemoka vairuoti ant slidžios dangos.
Todėl prieš keletą metų man kilo mintis padaryti vietą, kur žmonės galėtų pasitreniruoti, o kai mokėsi slysti, tai nebijosi ekstremalių situacijų“, – kalbėjo P. Šiaučiūnas.
Pirmą kartą
Anot pašnekovo, pirmais metais trasa buvo išlieta tik vieną savaitgalį, pernai ji išsilaikė dvi-tris savaites, o šiemet dėl vyravusių šiltų orų nebuvo galimybės anksčiau suformuoti ledą, todėl tik aną savaitę spustelėjus šaltukui pavyko tą padaryti.
„Norinčių išbandyti savo vairavimo gebėjimus ant ledo netrūksta nei savaitgaliais, nei darbo dienomis. Trasa išsilaiko tiek, kiek spaudžia šaltukas. Šią žiemą ji buvo išlieta pirmą kartą, ir, deja, dėl šylančio oro teišbuvo vieną savaitgalį, todėl jos nebėra. Trasa veikia tik tada, kai galima formuoti ledą“, – pastebėjo P. Šiaučiūnas.
Apie Obelių ūkininko išlietą ledo trasą vairuotojai sužino internete, o norint čia patobulinti savo įgūdžius reikia susimokėti, viena valanda kainuoja 10 eurų. Tačiau nei vieta, nei kaina neatbaido norinčių paslidinėti automobiliais, į Rokiškio rajoną suvažiuoja žmonės iš įvairiausių Lietuvos kampelių.
Vienintelis Lietuvoje?
Pasak obeliškio, ko gero, jis liko vienintelis Lietuvoje, kuris vis dar lieja ledo trasą.
„Kažkas bandė tą daryti, bet atsisakė, nes reikia įdėti daug darbo. Dieną negali lieti vandens, tą reikia daryti naktį, kai krenta oro temperatūra. O kai lauke minus 15–20 laipsnių, nelabai kas nori žaisti su vandeniu“, – sakė P. Šiaučiūnas.
Šiemet ruošdamas trasą ūkininkas per vakarą savo laukuose išpildavo 30–40 bačkų. Iš viso šiam darbui prireikė aštuonių valandų.
Nepaisant to, kad šyla oras, ūkininkas tikisi, jog šią žiemą vėl spustelėjus šaltukui, jis į savo laukus sukvies vairuotojus pasimokyti šonalysdžio ir vairuoti ant slidžios dangos.