Ketvirtadienį jis baigė savo pasirodymą ketvirtame Dakaro etape. Lietuvis vos tik startavęs greitai važiuodamas nepamatė kalvelės, automobilis pašoko, vertėsi kūlversčiais ir buvo sudaužytas. Nors jį mechanikai ir galėjo atstatyti, „Toyota Gazoo Racing Baltic“ ekipa ir jau dešimt metų šiose lenktynėse dalyvaujantis B.Vanagas nutarė pasitraukti iš 2022 m. Dakaro apskirtai.
Nors lenktynės lietuvio komandai buvo baigtos, tačiau B.Vanagas norėjo sužinoti, kodėl įvyko klaida. Jis akcentavo, kad organizatoriai jam buvo suteikę informaciją, kad už 500 m laukia tam tikros kliūtys, tačiau iš tiesų jos buvo kur kas arčiau, mažiau nei už 200 m. Todėl B.Vanagas su šturmanu Filipe Palmeiro praleido posūkį ir nuvažiavo tiesiai.
Vis dėlto lenktynininkas manė, kad jei būtų važiavęs panašiu greičiu į teisingą pusę, situacija būtų pasibaigusi panašiai. Pasak jo, kelio knygoje apie šią dalį nebuvo įrašytas nė vienas šauktukas.
Dar Saudo Arabijoje po avarijos gerbėjų paklaustas, koks buvo greitis prieš šuolį, B.Vanagas atsakė, kad atvažiuojant į vietą buvo pasiektas 150 km/val. greitis, o pamačius, kad susidūrimo nepavyks išvengti, jį spėta sumažinti iki 123 km/val.
Jei nebūtų paspaustas stabdžio pedalas vos pamačius kliūtį, ekipažas į orą būtų pakilęs dar aukščiau.
Kiek kainuos suremontuoti mašiną B.Vanagas nesiėmė spręsti, tačiau akcentavo, kad remontuoti sportinį automobilį po eismo įvykio visada yra brangus reikalas. Jo nuomone, šios transporto priemonės remontas sieks daugiau nei 100 tūkst. eurų.
„Dar nežinau tikslios sumos. Bet šiame sporte mažai po tokių avarijų nebūna. Kainuos daug, bet visus viščiukus sužinosime vasario pirmosiomis savaitėmis, kurių „vanagas“ nepagavo“, – kalbėjo oro uoste lenktynininkas.
Pajuokavęs, jog labai pasiilgo elementarios kiaušinienės, B.Vanagas atsakė į klausimą, ar galvoja apie kitų metų Dakarą.
„Iš vienos pusės – kodėl ne? Iš kitos pusės – aiškaus plano dar neturiu, išskyrus tai, kad yra nemažai nesuvestų sąskaitų“, – tikino garsus lenktynininkas.
Galiausiai jis šį Dakarą apibendrino taip: „Trumpuoju periodu – nesmagu. Planas buvo kitas, bet žinojome ir tokią baigties tikimybę. Ilguoju gyvenimo periodu – nieko nenutiko. Turime dar vieną, kitokią istoriją.“