Ekipa teigia taip pasielgusi iš patriotinių paskatų – norėdama pagerbti savo šalies instituciją bei padėti išspręsti šios konfliktą su Indija dėl dviejų jūrininkų, įtariamų dviejų indų žvejų mirties sukėlimu.
Toks „Ferrari“ žingsnis sulaukė didžiulės kritikos Indijoje, kur savo poziciją dėl to jau spėjo išsakyti ir vietos valdžios atstovai. Jie pažymėjo, kad sporto renginiai neturėtų būti naudojami nesportinių ar sporto dvasios neatspindinčių interesų atstovavimui.
„Ferrari“ komandos vadovas Stefano Domenicali penktadienį oficialioje spaudos konferencijoje buvo užspiestas klausimų ne apie vykstančią kovą dėl titulo, o apie sukeltą politinį skandalą. Italas gynėsi, kad vėliava ant bolidų neturi jokios politinės potekstės.
„Scuderia“ dėl tokių veiksmų gali užsitraukti ir Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) rūstybę – „Formulėje-1“ politinių interesų deklaravimas yra griežtai uždraustas. Paskutinį kartą šį reikalavimą pažeidę Turkijos GP lenktynių organizatoriai buvo nubausti 5 mln. JAV dolerių bauda.