„Šiuo projektu norime paskatinti žmones nepamiršti, kad Lietuvoje yra dar labai daug prieglaudose gyvenančių gyvūnų, kurie svajoja augti naujuose namuose su mylinčiais šeimininkais. Visai nesvarbu jų veislė, amžius ar lytis, visi šie gyvūnėliai yra unikalūs ir nešasi su savimi nelengvą praeities istoriją. Kai kurie gyvūnai belaukdami prieglaudose praleidžia daugiau nei 10 metų. Jie yra verti būti pastebėti, todėl labai tikimės, jog kalendorius ne tik papuoš jį įsigijusių žmonių namus – galbūt šiuos beglobius aplankys taip ilgai lauktas Kalėdų stebuklas“, – teigia GGI vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė.
Pasak GGI vadovės, projekto „neBrisius.lt“ pavadinimas atskleidžia ir pagrindinį iniciatyvos tikslą – čia žmonės dalijasi savo unikaliomis ir įkvepiančiomis istorijomis apie savo keturkojus šeimos narius bei papasakoja, kas paskatino priglausti augintinį iš prieglaudos ar gatvės.
Projektas „neBrisius.lt“ yra platforma, kurioje žmonės gali susipažinti su jautriomis istorijomis, pakeitusiomis benamių ar apleistų gyvūnų gyvenimus į geresnius, jiems nesulaukiant novelės „Brisiaus galas“ likimo. Šios išgelbėtų gyvūnų istorijos ir pasakojimai, kaip jiems sekasi gyventi šiandien naujoje, saugioje ir mylinčioje aplinkoje, verčia susimąstyti apie gyvūnui suteiktą galimybę gyventi pilnavertį gyvenimą.
Lietuvoje „neBrisius.lt“ startavo 2014 metais, kuomet GGI savanoriai, įkvėpti JAV kilusios idėjos „Why we rescue“, gavo autorių leidimą organizuoti panašų projektą. Projekto komandą sudaro fotografai, tekstų redaktoriai ir miestų koordinatoriai. Savanoriai atlieka didžiulį savanorišką darbą, kad laimingos augintinių istorijos pasiektų ir džiugintų skaitytojus.
Lietuviškame projekte sėkmingai gyvuoja ne tik išgelbėtų gyvūnų istorijos, tačiau ir pasakojimai apie emigravusius augintinius. Skiltis „Keturkojai emigrantai“ dalijasi gražiomis ir motyvuojančiomis žmonių istorijomis, kuomet drastiškai pasikeitus jų gyvenimams, augintiniai nebuvo palikti likimo valiai, o su jais buvo elgiamasi kaip su tikrais šeimos nariais.
Projektas taip pat yra sukūręs erdvę ypatingiems gyvūnams – tai istorijos apie augintinius su negalia ar su specialiaisiais poreikiais. Viso projekto gyvavimo metu jau buvo pasidalinta net 960 išgelbėtų augintinių istorijų bei tūkstančiais profesionalių fotografų įamžintų kadrų.
Informacija paruošta Elenos Mituzės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.