Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriaus prof. habil. dr. Remigijaus Žaliūno, būsimo modernaus centro steigėjus šiai iniciatyvai suvienijo bendri tikslai. Universitetas pajėgus svariai prisidėti užtikrinant beglobių augintinių gerovę ir aukščiausio lygio veterinarinę pagalbą, o Beglobių gyvūnų labdaros ir paramos fondas siekia iš esmės pagerinti šių gyvūnų laikymo sąlygas Kauno regione.
„Gyvūnų gerovės apsaugos pažeidimai – jautri, daug visuomenės dėmesio sulaukianti tema, tad jaučiame ir tam tikrą atsakomybę prieš visuomenę“, – pažymėjo LSMU Veterinarijos akademijos kancleris Mindaugas Malakauskas. Pasak kanclerio, senokai brandintą idėją kvalifikuotai pasirūpinti benamių šunų ir kačių gerove paspartino veiksmingas bendradarbiavimas su Beglobių gyvūnų labdaros ir paramos fondu.
Abiejų būsimo centro steigėjų indėlis – svarus. LSMU struktūriniame padalinyje – Beglobių naminių gyvūnų gerovės centre – bus galimybė, naudojant universiteto materialiuosius ir žmogiškuosius išteklius bei kompetencijas, užtikrinti aukštos kokybės veterinarines paslaugas.
Anot pranešimo, pasitelkus LSMU smulkiųjų gyvūnų specialistus bei įrangą, gyvūnai sulauks kvalifikuotos priežiūros ir veterinarinės pagalbos, ją teikti įsitrauks ir veterinarinės medicinos studijų programos studentai.
Pasak LSMU dr. L. Kriaučeliūno smulkių gyvūnų klinikos vadovės doc. Birutės Karvelienės, atiduodant gyvūną į prieglaudą, tikimasi, kad jam greitai bus surastas naujas šeimininkas. Tačiau dažniausiai šuo ar katė lieka ilgam. Jei laikymo sąlygos neatitinka pagrindinių poreikių, gyvūno psichika negrįžtamai pažeidžiama, net ir radus šeimininkus augintinis sunkiai adaptuojasi ir neretai grąžinamas į prieglaudą.
„Todėl naujojo mūsų kuriamo Beglobių naminių gyvūnų gerovės centro veiklos pagrindas bus pirmiausia gyvūno gerovė. Vos patekusio gyvūno fizinę ir psichinę būklę profesionaliai įvertins veterinarijos gydytojas, jei reikia – skirs gydymą.
Visi gyvūnai bus laikomi ES reikalavimus atitinkančiose patalpose, gaus pakankamai dienos šviesos, turės vietos pabėgioti. Beglobius augintinius profesionaliai prižiūrės, šers, vedžios, skiepys ne šiaip savanoriai, o veterinarinės medicinos studentai. Rūpindamiesi beglobiais, jie mokysis prieiti prie gyvūno, bendrauti su juo, stebėti elgseną – tai gydytojui yra labai svarbu. O pačiam gyvūnui labai svarbi socializacija“, – pabrėžė klinikos vadovė.
LSMU socialinis partneris Beglobių gyvūnų labdaros ir paramos fondas padės įrengti aukščiausio lygio reikalavimus atitinkančias patalpas, atliks kitus organizacinius – ūkio darbus.
„Kauno regione ir visoje Lietuvoje tokio lygio centro iki šiol nebuvo. O poreikis – didžiulis: benamiai šunys ir katės veisiasi gatvėse, jų skaičių papildo šeimininkų išmesti ar apleisti augintiniai. Siekiame suteikti šiems gyvūnams pagalbą, veiksmingai spręsti jų gyvensenos ir kitus klausimus“, – pabrėžė Beglobių gyvūnų labdaros ir paramos fondo direktorius Romualdas Svitojus.
Pasak organizacijos vadovo, šiuo metu, rengiantis būsimo gerovės centro patalpų rekonstrukcijai, konsultuojamasi su LSMU Veterinarijos akademijos ir Lietuvos zoologijos sodo specialistais, ruošiami dokumentai. Benamiams šunims bus įrengta 80 įvairaus dydžio lauko ir vidaus voljerų, dar mažiausiai antra tiek narvų bus skirta benamėms katėms.
LSMU Beglobių naminių gyvūnų gerovės centras Užliedžiuose turėtų pradėti veikti šių metų rudenį.