Minsko pl. 33a Vilniuje įsikūrusi organizacija šiuo metu globoja per 100 šunų ir apie 70 kačių. Daugumai keturkojų ši vieta jau tapo pastoviais namais, iš kurių niekuomet nebeištrūks. Tokiam likimui pasmerkti beveik visi seni ir ligoti šunys, mat čia, lygiai taip pat, kaip ir žmonių tarpe, galioja jaunystės kultas. „Kas ims aklą, luošą ar keliolikos metų sulaukusį keturkojį? Juk žmonėms reikia jauno ir gražaus gyvūno“, – sakė prieglaudos vadovė Ilona Reklaitytė–Mezenceva. Todėl bene populiariausi čia – veisliniai keturkojai, kurie užsilaiko vos kelias dienas.
Dėl tų, kurie čia gyvena ne pirmus metus, gerinamos buities sąlygos. Šunims pastatyti specialūs, šilti, šieno prikrauti nameliai–tvarteliai. Juose keturkojai miega ar pasislepia nuo vėjo bei šalčio. Tuo tarpu katės karaliauja uždarose patalpose, kur visuomet šilta ir jauku. „Mūsų pagrindinis tikslas, kad kiekvienam gyvūnui būtų gera“, – džiaugėsi Ilona.
Nedidelį „SOS–gyvūnai“ prieglaudos filialą, stiklinį namelį šalia prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ įkūrusi organizacijos vadovė teigia, kad benamius gyvūnus pamato ir juos į savo šeimas priima vis daugiau žmonių. „Stikliniame“ filiale gyvena į namus pasiruošę keliauti jauniausi ir patraukliausi prieglaudos gyvūnai.
Ilona maloniai nustebusi, kad nuskriaustiems gyvūnams į prieglaudą padėti atvyksta nemažai žmonių. Jie paaukoja malkų, ėdalo ir kitų reikalingų priemonių. „Gerų žmonių tikrai yra“, – sakė Ilona. Jos teigimu, šiuo, šaltuoju metų laiku, prieglaudai „SOS–gyvūnai“ labiausiai trūksta medienos drožlių briketų arba malkų bei gerų žmonių aukų, kurias panaudotų už sunaudotą elektrą ir kitas paslaugas.
Nuo 2008 iki 2012 prieglauda „SOS–gyvūnai“ išgelbėjo ir žmonėms padovanojo apie 7600 gyvūnų. Per pastaruosius metus išgelbėta 700 šunų ir kačių.