Veterinarijos inspektoriai po pakartotinio patikrinimo, atlikto spalio 17 d., aptiko nemažai pažeidimų, kurie kartojosi nebe pirmą kartą.
„Pažeidimų pas šią veisėją apstu ir, deja, bet kartojasi tie patys pažeidimai, kurie mūsų inspektorių buvo fiksuojami prieš keletą mėnesių, daugiausia – dėl ženklinimo, registravimo ir jauniklių vadų atsekamumo, privalomos jų vakcinacijos. Per patikrinimą buvo rasta katė ir dešimt šunų, tarp kurių – Labradoro retriveriai ir toy veislės pudeliai. Taip pat tyrimo metu su kolegomis išaiškinome, kad ši veisėja šiurkščiai pažeidė veisėjams taikomus gyvūnų augintinių apskaitos reikalavimus. Didelį skaičių laikytų šunų Gyvūnų augintinių registre žymėdavo kaip dingusius, nors galimai neteisėtai juos realizuodavo. Taip pat buvo nustatyta, kad keli jos šunys po 2–3 metų atsirado skirtingose gyvūnų globos įstaigose, tačiau veisėja noro juos susigrąžinti neturi, o tai tik patvirtina jos neatsakingumą ir nenorą rūpintis savo gyvūnais“, – atvejį komentuoja VMVT Priežiūros departamento Klaipėdos apygardos priežiūros skyriaus vedėjas Mindaugas Kašinskas.
Anot M. Kašinsko, inspektoriams veisėja per patikrinimą aiškino, kad, neva, jos šuniukus jauniklius priglaudę laikytojai neatliko prievolės gyvūnus persiregistruoti. O pasiteiravus, ar ketina atsiimti jai priklausančius gyvūnus iš globos įstaigos, kur jie šiuo metu yra, gyvūnų savininkė teigė papildomo „vargo“ nenorinti ir priimti atgal atsisako.
Per patikrinimą dar gegužės mėnesį šios veisėjos valdose VMVT inspektoriai taip pat fiksavo gyvūnų augintinių ženklinimo, vakcinavimo ir duomenų apskaitos pažeidimus. Tąkart jai buvo taikyta administracinė atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodekso 346 str. 1 d. Pažeidimams kartojantis, šio patikrinimo metu veisėjos veiklą buvo nuspręsta stabdyti.
VMVT atidžiai stebės situaciją, nes, kaip įtariama, šiuo metu R. R. nori išregistruoti veislyną taip bandydama išvengti rinkliavos po veiklos sustabdymo. Neatmetama, kad noras laikyti gyvūnus augintinius nedings ir ateityje šią veiklą ji gali mėginti atnaujinti.
Primename, jog apie pastebėtus gyvūnų gerovės ir jų laikymo pažeidimus galima pranešti VMVT tinklalapyje esančioje anketoje arba paskambinus telefonais 1879 arba +370 5 242 0108.