Rokiškio rajone, Obelių seniūnijoje, kruvinus pėdsakus vilkai paliko Bučiūnų, Butkūnų, Gediškių, Kreščionių ir kituose prie Latvijos esančiuose kaimuose.
Iš Latvijos atklydę pilkiai pjovė prie būdų grandinėmis pririštus šunis. Kai kurias aukas jie išvilko iš kiemų, šeimininkai nerado jokių savo augintinių likučių.
Per kelias dienas vilkai Bučiūnų kaime sudorojo net 9 šunis. Kaime liko gyvi tik 3 šunys.
Dabar gyventojai nakčiai šunis parsiveda į namus arba uždaro į garažą.
Bučiūnų kaimo gyventoja Viktorija Maksimova pasiguodė, kad vilkai papjovė ir jos tėvų kiemsargį šunį Bosą. „Tai buvo vidutinio dydžio mišrūnas, labai mylėtas“, – sakė ji.
Sodybos keturkojis sargas naktį buvo pririšamas prie per visą kiemą ištemptos vielos ir paprastai miegodavo būdoje. Dieną jis lakstydavo palaidas.
Vieną rytą į kiemą išėjęs šeimininkas rado tik grandinę su antkakliu, šuns nebuvo. Prie būdos ant žemės buvo kraujo.
Šeimininkai pakalbėję su kaimynais sužinojo, kad kaime vilkai papjovė dar kelis šunis. Tąryt buvo didelis rūkas, žolė šlapia, todėl buvo gerai matyti vilkimo žymė. Pėdsakai vedė kelio link, paskui dingo.
Kito kaimo gyventojo kieme pilkiai lankėsi du kartus. Iš pradžių jie papjovė 2 šunis, po savaitės vėl atsliūkino į tą pačią sodybą. Po pastatus besisukinėjančius 2 plėšrūnus įamžino kieme įrengta vaizdo kamera.
Dar kitam gyventojui vos per plauką pavyko išgelbėti savo šunį. Šeimininkas kieme turi įsirengęs prie vaizdo kameros prijungtus judesio daviklius. Paryčiais jie ir suveikė.
Per kamerą pamatęs prie būdos besisukiojančius kelis vilkus jis puolė į kiemą. Plėšrūnai šuns dar nebuvo užpuolę, tik dairėsi grobio. Šeimininkas stvėrė augintinį į glėbį ir parsinešė į namus.
Prieš metus panašaus vilkų antpuolio buvo sulaukę gretimo Gediškių kaimo gyventojai. Ten irgi rudenį buvo papjauti 6 šunys. Vilkai atklysta iš Latvijos.
Šiose apylinkėse medžioklės plotus turinčio „Kairelių“ medžiotojų klubo vadovas Julius Danys tokį vilkų elgesį paaiškino paprastai: „Nebėra maisto, todėl ir išėjo ieškoti kitur. Vilkas vienoje vietoje ilgai neužsibūna. Paprastai tai būna nuo gaujos atsiskyrę ar išvaryti prie gentainių nebepritampantys seni vilkai.
Tokiam, ir dar vienam, pasigauti stirną ar kitą miško žvėrį per sunku. O prie būdos grandine pririštas šuo – lengvas grobis.“