Šuniuko įsigijimas: kelias į naujus namus ir ką turi žinoti rūpestingas šeimininkas?

2024 m. rugpjūčio 14 d. 11:00
Šuniuko įsigijimas yra vienas iš nuostabiausių ir džiaugsmingiausių įvykių asmens ar šeimos gyvenime. Šis žingsnis atneša ne tik džiaugsmą, bet ir atsakomybę bei poreikį rūpintis nauju keturkoju šeimos nariu. Tačiau šuniuko integravimas į naujus namus yra procesas, reikalaujantis žinių, laiko ir kantrybės.
Daugiau nuotraukų (7)
Šiame straipsnyje veterinarijos klinikos „Begemotas“ veterinarijos gydytojai patars pagrindinius aspektus, kuriuos reikia žinoti, kai parsivežate šuniuką į namus: nuo pasiruošimo iki pratinimo prie sauso maisto bei atskyrimo nuo kalytės ir kitų vadoje gimusių šuniukų.
Pasiruošimas naujo šuniuko parsivežimui
Veterinarijos gydytojai prieš parsivežant šuniuką į namus, svarbu atlikti išsamų pasiruošimą. Pirmiausia, įsitikinkite, kad namai yra tinkamai paruošti šuniuko atvykimui. Tai apima saugių vietų parinkimą, kur šuniukas galės miegoti, žaisti ir mokytis. Taip pat verta įsigyti būtinas priemones, tokias kaip guolis, maisto ir vandens dubenėliai, pavadėlis, apykaklė, žaislai ir, žinoma, sausas maistas, kuriuo šuniukas įpratęs maitintis pas veisėjus ar priglaudoje.
Be to, būtina suplanuoti pirmąjį apsilankymą pas veterinarą. Veterinarijos klinikos „Begemotas“ specialistai primena, kad šuniukui reikia pradinės apžiūros, vakcinacijos ir, galbūt, dehelmintizacijos bei apsaugos nuo erkių, blusų bei kitų ektoparazitų. Veterinaras taip pat gali pateikti naudingų patarimų apie šuniuko auginimą ir mitybą. Taip pat puikus sprendimas jei nuspręsite išsirinkti veterinarijos gydytoją, pas kurį galėsite kreiptis visais rūpimais naujojo gyvūno sveikatos ir auginimo klausimais.
Atskyrimas nuo kalytes ir vados
Vienas iš emociškai sunkesnių momentų, su kuriuo susiduria tiek šuniukas, tiek jo šeimininkai, yra atskyrimas nuo motinos ir vados. Šuniukas, kuris buvo įpratęs gyventi su savo broliukais ir sesutėmis, gali jausti stresą ir nerimą, kai staiga lieka vienas.
Pirmomis dienomis po atskyrimo svarbu suteikti šuniukui kuo daugiau dėmesio ir šilumos. Leiskite jam miegoti šalia jūsų lovos ar net ant rankų, kad jis jaustųsi saugus. Taip pat galima naudoti minkštą žaislą, kuris primintų vados draugus ir suteiktų šuniukui komforto jausmą.
Veterinarijos gydytojai primena, kad kai kurie šuniukai pirmosiomis naktimis gali inkšti ar verkti. Tai yra natūrali reakcija į staigų aplinkos ir kompanijos pasikeitimą. Reaguokite su supratimu ir kantrybe, bet stengtis neperleisti šuniuko į blogus įpročius, tokius kaip nuolatinis dėmesio reikalavimas naktimis. Taip pat jei pastebite, kad šuniuko inkštimas ir verkimas nesibaigia per kelias naktis veterinarijos klinikos Begemotas specialistai pataria konsultuojantis išbandyti namuose sukurti šuniukai ramią aplinką raminančių feromonų difuzorių pagalba.
Parsivežimas į naujus namus
Kai viskas paruošta, atėjo laikas parsivežti šuniuką į naujus namus. Pirmosiomis dienomis svarbu sudaryti kuo mažiau streso naujajam šeimos nariui. Kelionė gali būti nerami, todėl pasirūpinkite, kad šuniukas būtų patogiai ir saugiai vežamas automobilyje. Naudokite specialią dėžutę ar krepšį, kur šuniukas jaustųsi saugiai ir komfortiškai. Veterinarijos gydytojai taip pat primena, kad šuniuko parsivežimui galima naudoti specialų saugos diržą.
Atvykus į namus, duokite šuniukui laiko apsiprasti. Leiskite jam tyrinėti naują aplinką savo tempu, neskubėkite iš karto priversti jį bendrauti su visais šeimos nariais ar kitais gyvūnais. Svarbu, kad šuniukas turėtų vietą, kur galėtų pasislėpti ir pailsėti, jei jaustųsi per daug stimuliuotas.
Pirma savaitė: naujos rutinos įvedimas
Pirma savaitė yra kritinė šuniuko adaptacijos laikotarpiui. Veterinarijos gydytojai pabrėžia, kad šiuo metu labai svarbu įvesti rutiną, kuri padės šuniukui greičiau priprasti prie naujų namų taisyklių. Pradėkite nuo reguliarių maitinimosi laikų, kas padės šuniukui suprasti, kada jis gali tikėtis maisto. Taip pat pradėkite mokyti pagrindinių komandų, tokių kaip „sėdėti“, „gultis“ ir „ateik“.
Veterinarijos klinikos „Begemotas“ specialistai pataria jei tik oros sąlygos leidžia pratinti šuniuką nuo pirmų akimirkų namuose vaikščioti su pavadėliu ir gamtinius reikalus atlikti tik lauke. Jaunas šuniukas turėtų gamtinius reikalus atlikti kas kelias valandas, tad pasistenkite naująjį šeimos narį kas 1–2 valandas išnešti į lauką pasišlapinti ar pasituštinti ir nepamirškite pavadėlio.
Šiomis dienomis itin svarbu užtikrinti, kad šuniukas turėtų daug teigiamų sąveikų su šeimos nariais. Tai padės jam greičiau pasijusti namuose ir užmegzti tvirtą ryšį su naująja šeima.
Šuniuko pratinimas prie sauso maisto
Vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį reikia atkreipti dėmesį pirmosiomis savaitėmis, yra šuniuko pratinimas prie sauso maisto. Jei šuniukas iki šiol maitinosi motinos pienu ar minkštu maistu, perėjimas prie sauso maisto gali būti iššūkis.
Palaipsniui įveskite sausą maistą į šuniuko racioną, maišydami jį su tuo, prie ko jis jau yra pripratęs. Veterinarijos gydytojai pabrėžia, kad tai geriausia pradėti daryti praėjus kelioms savaitėms naujuose namuose. Dėl namų pasikeitimo šuniukas patiria itin didelį stresą, tad geriau vengti dar papildomai naujovių mažojo keturkojo gyvenime. Jei jau augintins apsiprato su naujais namais ir šeimos nariais, šeimininkais galima pradėti supažindinti su kitokio tipo maistu pavyzdžiui taip: pradėkite nuo 25% sauso maisto ir 75% įprasto maisto, o po savaitės padidinkite sausą maistą iki 50%, o vėliau iki 75%. Perėjimo procesas turėtų trukti apie kelias savaites ar ilgiau, priklausomai nuo šuniuko jautrumo pokyčiams. Jei keičiant pašarą jūsų mažasis šuniukas pradėjo vemti ar viduriuoti – nedelsiant kreipkitės į veterinarijos gydytoją.
Svarbu, kad sausas maistas būtų pritaikytas jauniems šuniukams, turėtų visus būtinus vitaminus ir mineralus, reikalingus sveikam augimui. Veterinarijos gydytojai Begemoto veterinarijos klinikoje visuomet jums gali padėti išsirinkti geriausią variantą, atsižvelgdamas į šuniuko veislę, amžių ir sveikatos būklę.
Šuniuko auklėjimas ir socializacija
Kai šuniukas pradeda adaptuotis prie naujų namų, ateina laikas pradėti jį auklėti ir socializuoti. Tai itin svarbus laikotarpis, kai šuniukas formuoja savo charakterį ir išmoksta bendrauti su aplinkiniu pasauliu.
Auklėjimas turėtų būti pagrįstas teigiama motyvacija – apdovanojimais už gerą elgesį, o ne bausmėmis už blogą. Šuniukas turi jausti, kad už gerą elgesį jis gauna dėmesį, skanėstą ar žaidimą, o tai stiprina gerus įpročius. Pradėkite nuo paprastų komandų, pavyzdžiui, „sėdėti“, „gultis“, „ateik“, ir palaipsniui įtraukite sudėtingesnius mokymus.
Socializacija yra dar vienas svarbus aspektas, kuris padės šuniukui tapti pasitikinčiu ir draugišku suaugusiu šunimi. Supažindinkite jį su įvairiais žmonėmis, kitais gyvūnais, skirtingomis aplinkomis. Kuo daugiau patirčių šuniukas patirs jaunystėje, tuo mažiau jis bijos nepažįstamų situacijų ateityje.
Naujo šuniuko įsigijimas yra džiaugsmingas, tačiau reikalaujantis atsakomybės procesas. Pasiruošimas, rūpestingas pratinimas prie naujos aplinkos ir tinkama mityba – tai esminiai veiksniai, padėsiantys šuniukui sėkmingai adaptuotis ir augti sveikam bei laimingam. Prisiminkite, kad kiekvienas šuniukas yra unikalus, todėl svarbu būti kantriam ir prisitaikyti prie jo poreikių. Investavus laiko ir meilės į šį procesą, sulauksite ištikimo ir mylinčio draugo, kuris jus lydės daugelį metų. Iškilus klausimui ar bėdai Begemoto veterinarijos klinikos specialistai pataria nelaukti ir kreiptis pagalbos kaip įmanoma greičiau.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.