Dokumentas įpareigoja vietos valdžios institucijas gaudyti beglobius šunis, patalpinti juos į prieglaudas ir rasti namus. Įstatymas leidžia žudyti sergančius ir agresyvius gyvūnus. Benamių kačių, kurių Turkija garsėja dideliu skaičiumi, nelies, rašo „Associated Press“.
Aktyvistai pastebi, kad gatvėse yra milijonai šunų, o Turkijoje labai mažai prieglaudų. Gyvūnų teisių gynėjams taip pat neaišku, kur ir taip per mažai finansuojamos savivaldybių institucijos ras lėšų papildomoms prieglaudoms statyti.
Prieš priimant įstatymą Turkijos ir Europos miestuose vyko masiniai protestai. „Mes vėl ir vėl įspėjame vyriausybę: sustabdykite šį įstatymą. Nedarykite nusikaltimo prieš mūsų šalį“, – skaitė demonstrantai Ankaroje. Stambule protestuotojai teigė, kad naujasis įstatymas jiems yra „tik popierinis“.
Protestuotojai Europos miestuose perspėjo, kad naujasis įstatymas atgrasys turistus nuo apsilankymo Turkijoje. Pagrindinė šalies opozicinė partija Respublikonų liaudies partija pareiškė sieksianti panaikinti įstatymą Aukščiausiajame Teisme.
Valdžios institucijos apskaičiavo, kad Turkijos gatvėse klaidžioja apie keturis milijonus šunų, kurių būriai vis dažniau puola žmones. Pranešama, kad nuo 2022-ųjų benamiai šunys nužudė mažiausiai 75 žmones, įskaitant asociacijos, propaguojančios naująjį įstatymą, vadovo dukrą, kurią bėgdančią nuo šunų partrenkė sunkvežimis. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad naujasis įstatymas reikalingas norint išspręsti „benamių šunų problemą“.
Ankstesnė įstatymo redakcija reikalavo humaniško sprendimo: šunys turėjo būti sugauti, kastruoti, paskiepyti ir grąžinti į gatves. Gyvūnų teisių aktyvistai teigia, kad šių taisyklių nebuvo laikomasi.