Ramios atostogos su augintiniu: įvardijo, ką būtina žinoti ir kuo pasirūpinti keliaujant kartu

2024 m. liepos 22 d. 10:00
Jei auginate prieraišų keturkojį šeimos narį ar tiesiog nenorite jo palikti, kol atostogaujate, pasirūpinus iš anksto galite į keliones leistis kartu. Dalijamės patarimais, ką būtina žinoti planuojant išvyką, o draudimo bendrovės „If“ specialistai primena, kodėl šiuo atveju būtina apdrausti augintinį.
Daugiau nuotraukų (2)
Gyvūnų mylėtojai pabrėžia, kad planuojant kelionę su augintiniais būtina pasirūpinti jų poreikiais ir atsižvelgti į jų komfortą.
Dalijamės patarimais, kurie padės keliaujantiems automobiliu.
1. Saugumas
Keliaujant automobiliu būtina užtikrinti jų saugumą. Pagrindinė taisyklė – gyvūnai negali laisvai vaikštinėti mašinos salone. Katės turėtų būti uždarytos narvuose ar transportavimui skirtose dėžėse, o šunys prisegti specialiu saugos diržu, būti narve ar atskirtoje erdvėje bagažinėje.
Gyvūnai taip pat negali važiuoti ant priekinės keleivio sėdynės, nes gali trukdyti vairuotojui. Nors itin gražiai atrodo nuotraukose – neleiskite gyvūnams kišti galvų pro važiuojančio automobilio langą. Stiprus vėjas  ir šaltas oras gali pakenkti augintinio sveikatai, o smulkios dulkės, smulkus žvyras ar akmenukai nuo kelio dangos – patekti į akis ar nosį.
2. Dažnesni sustojimai
Pasirūpinkite poilsiu, skanukais ir vandeniu. Tam, kad kelionė būtų maloni visiems, planuokite dažnesnius sustojimus. Jų metu vedžiokite juos tik su pavadėliu (tiek šunis, tiek ir kates), duokite atsigerti, palepinkite užkandžiu.
3. Nepalikti vienų
Labai svarbu nepalikti gyvūnų automobilyje vienų – automobilio salonas labai lengvai įkaista net jei paliekate pravertą langą.
Pavyzdžiui, jei lauke 22 laipsniai šilumos, automobilio salonas per pusvalandį gali įkaisti iki 47 laipsnių karščio. Jei lauke šilčiau, temperatūra gali pakilti net virš 50 laipsnių. Automobilyje likę gyvūnai gali dehidratuoti, nuo karščio gali pakilti kūno temperatūra ir net rimtai susirgti.
4. Būtini dokumentai
Daugelis kačių ir šunų gali laisvai keliauti Europos Sąjungos šalyse, tačiau tik tuo atveju kai:
  • gyvūnas turi implantuotą mikroschemą ar įskaitomą tatuiruotę darytą prieš iki 2011 m. liepos 3 d.
  • augintinis yra paskiepytas nuo pasiutligės;
  • augintinis turi galiojantį Europos gyvūno augintinio pasą.
5. Sveikata
Daugeliui nerimą kelia ką teks daryti, jei gyvūnas kelionės susirgs. Draudimo bendrovė „If“ siūlo sprendimą – augintinių draudimą, kuris sumažins išlaidas ir nerimą siekiant gauti geriausią pagalbą keliaujant tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje pasirenkant ir draudimo apsaugos teritorijas: Baltijos šalys ar Europos Sąjunga. Draudimo apsauga suteikiama iki 30 d. nuo išvykimo iš Lietuvos dienos.
„Papildomai, įsigijus vieną iš šių draudimo variantų, jei prieš suplanuotą kelionę ar kelionėje augintinis pavojingai suserga ar patiria itin rimtą traumą ir dėl to privaloma nedelsiant pradėti augintinio gydymą, šeimininkui išmokama kompensacija už neatšaukiamus lėktuvo bilietus, jų keitimą, apmokėtas nakvynes viešbutyje ar apmokėtą automobilio nuomą, kurią nespėjote pasinaudoti“, – komentuoja draudimo bendrovės „If“ vyriausioji žalų specialistė Elena Subelė.
Su augintinio negalavimais susidūrę šeimininkai žino, kad kiekvienas apsilankymas pas veterinarą ir gydymas atsieina nemenką sumą, todėl didžiausią paklausą turi gydymo išlaidų draudimas, kai atlyginamos šuns ar katės gydymo išlaidos ligos ar traumos atveju. Draudimas leidžia ne tik sutaupyti, bet ir parinkti geriausią gydymą.
„Draudimas ne tik atlygina gyvūnų gydymo išlaidas, bet ir kompensuoja keturkojų kitiems padarytą žalą, moka gyvybės draudimo išmokas, jei augintinis mirtų, dingtų, būtų pavogtas“, – vardija draudimo specialistė.
Gyvūnų draudimo gidas
Draudimo įmoka priklauso nuo kelių pagrindinių veiksnių: augintinio dydžio, amžiaus, veislės ir kt. Stambių gyvūnų draudimas beveik visada kainuos daugiau nei smulkių, nes ir patyrus traumą ar susirgus skirtingų kategorijų gyvūnų gydymo išlaidos skiriasi.
Pavyzdžiui, jauno Maltos bišono paprasčiausias draudimo variantas (medicininių išlaidų draudimas iki 2 500  eurų išlaidoms padengti per metus)  – 4,61  euro per mėnesį. Auksaspalvio retriverio draudimo įmoka tomis pačiomis sąlygomis siektų maždaug 10  eurų per mėnesį.
Draudimo apsaugą gali įsigyti tiek veislinius, tiek nekilmingus šunis ir kates auginantys šeimininkai, o keturkojai draudžiami nuo 2 mėnesių iki aštuntojo gimtadienio.
„Visada augintinį rekomenduojame drausti nuo kuo jaunesnio amžiaus. Tai ne tik padės nuolat pasirūpinti jo tinkama priežiūra, bet kartu gausite galimybę jį drausti iki senatvės“, – informuoja E.Subelė.
Draudžiant šunį arba katę draudimo bendrovėje „If“ galima rinktis iš trijų draudimo apsaugos variantų:
  • „If mini augintinį“, kuris padengia keturkojų gydymo išlaidas, siekiančias iki 2 500  eurų per metus;
  • „If augintinį“ – padengia išlaidas iki 5  tūkst. eurų per metus, įtrauktas civilinės atsakomybės draudimas, gyvybės draudimas, kelionių trukdžių draudimas, gyvūno praradimo draudimas. Draudimo apsaugos teritorija – Baltijos šalys.
  • „If super augintinį“ – padengia išlaidas iki 10  tūkst. eurų per metus, įtrauktos dantų gydymo išlaidos, civilinės atsakomybės draudimas, gyvybės draudimas, kelionių trukdžių draudimas, gyvūno praradimo draudimas. Draudimo apsaugos teritorija – Europa.
Patogu ir tai, kad apdrausti keturkojus galima tiesiog internetu.
„Šuns ir katės draudimas tikrai sulaukia didelio augintinių savininkų dėmesio. Nelaimės dažniausiai nutinka visiškai netikėtai ir kartais gali kainuoti šimtus ar tūkstančius, todėl pastebime, kad žmonės, nori jaustis ramiau ir būti pasiruošę netikėtumams, taip apsisaugodami nuo neplanuotų išlaidų, – sako draudimo bendrovės vyriausioji žalų specialistė.
Draudimo bendrovės „If“ duomenimis, fiksuojamas 27 proc. tokių sutarčių augimas. Šunys draudžiami tris kartus dažniau nei katės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.