8 patarimai, kaip išlaikyti šuns dantis sveikus: vienas jų – pats svarbiausias ir gali priklausyti nuo veislės

2024 m. vasario 19 d. 18:00
Šunų dantų priežiūra – tai svarbi naminių gyvūnėlių priežiūros sritis, nuo kurios galite lengvai atsilikti. Jei jūsų šuns veislė yra linkusi į dantų bei dantenų ligas (pvz.: kurtai ir/ar kiekviena maža šunų veislė) arba Jūsų augintinis praeityje turėjo daug burnos bei dantų sveikatos problemų, labai svarbu papildomai pasirūpinti daugiau nei dantų priežiūra namuose. Dėl burnos ir dantų sveikatos svarbu reguliariai lankytis pas veterinarijos gydytoją – odontologę (-ą).
Daugiau nuotraukų (22)
Begemoto veterinarijos gydytoja – odontologė dalinasi šunų dantų priežiūros patarimais, kurie padės išlaikyti šuns dantis ir burną kuo sveikesnius, švaresnius ir pašalins blogą burnos kvapą.
1. Valykite šuns dantis ne su vandeniu, o su specialia šunų dantų pasta
Kai kuriems šunims tikrai patinka valytis dantis, nes šunų dantų pasta dažniausiai yra pagardinta pagal šuns skonio receptorius. Vištiena, jautiena ir žemės riešutų sviestas yra populiariausi skoniai. Jei jūsų šuo yra alergiškas maistui, būkite atsargūs rinkdamiesi dantų pastos skonį.
Šunims, kurie yra motyvuoti maistu ir gali keletą minučių ramiai sėdėti, paprastai gan lengva išvalyti dantis, tad pratinkite tai daryti nuo mažens.
Nesvarbu kokio dydžio Jūsų šuo, Jūs galite naudoti įprastą žmogaus dantų šepetėlį, tik labai svarbu, kad pasirinktas dantų šepetėlis būtų itin minkštas. Mažų veislių šunims geriausia naudoti vaikišką dantų šepetėlį dėl dydžio arba šepetėlį pirštų galiukais.
Šuns dantų valymas yra panašus į kasdieninį šeimininko dantų valymą. Tiesiog sušlapinkite dantų šepetėlį ir užtepkite dantų pastos sluoksnį, tada išvalykite šuns dantis sukamaisiais judesiais nuo dantenų žemyn. Svarbu nepamiršti vidinės dantų pusės. Šuniškos dantų pastos skalauti nereikia.
Jei Jūsų augintinis linkęs kaupti apnašas ant dantų, stenkitės valytis savo šuns dantis kasdien, jeigu apnašų nesikaupia itin daug, būtų gerai šuns dantis išvalyti bent jau kas 2–3 dienas.
2. Į savo šuns maistą įpilkite dantų priežiūrai skirtų miltelių
Dažnai tai aromatizuoti dantų milteliai, kuriuos lengva paberti ant šuns ėdalo. Milteliuose gausu probiotikų, kurie padeda skatinti gerųjų bakterijų atsiradimą šuns burnoje ir kartu naikina apnašas formuojančias bakterijas.
Milteliai turėtų būti dedami kasdien ant augintinio maisto. Tai padeda pagerinti šuns burnos kvapą ir apsaugo nuo dantų akmenų bei apnašų susidarymo ant jūsų šuns dantų.
3. Išbandykite specialiuosius priedus pilamus į vandenį
Yra keletas skirtingų vandens priedų, skirtų šunims, ir jie visi veikia maždaug vienodai. Šie geriamieji tirpalai yra beskoniai. Remdamiesi ant buteliuko pateiktomis instrukcijomis, kasdien į šuns vandens dubenį įpilsite tam tikrą vandens priedo kiekį. Tai padeda pagerinti šuns burnos kvapą ir naikina apnašas formuojančias bakterijas šuns burnoje.
4. Pasikonsultuokite su veterinarijos gydytoju–odontologu dėl odontologinio maisto
Šunims, kurie atsisako ėsti specialiuosius miltelius ar tirpalus, skirtus pagerinti burnos higieną, ar turi didelį polinkį į burnos bei dantų ligas, kelios maisto gamybos įmonės yra sukūrios pašarus, kurie padeda sumažinti burnos ir dantų ligas. Klinikiniai tyrimai įrodė, kad jei šuo valgo specialų maistą, smulkiosios dalelės valo dantų paviršių ir taip sumažina dantų apnašų ir akmenų susidarymą, o specialiosios formulės ingredientai padeda naikinti blogąsias burnos bakterijas, dėl kurių ir formuojasi apnašos.
5. Duokite augintiniui dantų priežiūrai skirtus skanukus ar žaislus
Specialūs guminiai žaislai bei specialiai dantų priežiūrai skirti skanukai gali padėti valyti Jūsų augintiniui dantis. Tokio tipo kramtukai mažina apnašų ir dantų akmenų kaupimąsi ir sukuria apsauginį barjerą ant šuns dantų paviršiaus, dėl kurio bakterijos sunkiau prilimpa prie dantų paviršiaus ir mažina akmenų susidarymą ant dantų. Tai nėra toks pats efektyvus metodas kaip dantų valymas su šepetėliu, tačiau gali būti papildoma priemonė, norint sumažinti blogųjų bakterijų kiekį burnoje bei apnašas ant dantų.
6. Dantų valymo servetėlės
Jei šuns nasrų ertmė nėra itin didelė arba dantų išdėstymas nėra taisyklingas, labai pasiteisina dantų valymo servetėlės, kurių veikimo principas – sumažinti blogųjų burnos bakterijų dauginimąsį ant dantų emalio.
7. Naudokite dantų gelį
Tokia dantų priežiūros priemonė dažnu atveju šeimininkui pati patogiausia, nes jo reikia tik užtepti ant dantų, jų nevalant.
8. Paskutinis ir pats svarbiausias patarimas – reguliariai veskite savo šunį dantų valymui
Nepriklausomai nuo to, kiek namuose rūpinatės savo šunimi, dantų akmenys laikui bėgant kaupsis ant jūsų šuns dantų, kaip ir ant mūsų dantų. Galime valytis dantis kasdien, bet vis tiek mums reikia odontologo, kuris periodiškai valytų dantis. Tą patį galima pritaikyti ir savo augintiniams. Joks namų sąlygomis atliekamas dantų valymas neprilygs profesionaliam dantų valymui veterinarijos klinikoje.
Specialiu ultragarsiniu skaleriu aukšto dažnio virpesių pagalba nuvalomas dantų paviršius, pašalinamos minkštosios ir kietosios dantų apnašos bei po dantenomis esančios apnašos. Jas pašalinus, burnos ertmė apsaugoma nuo periodonto ir kitokių ligų, dantys atrodo vienu ar net keliais tonais baltesni, taip pat, atsiranda gaivus burnos kvapas.
Kai kuriems šunims profesionalų dantų valymą reikia atlikti kasmet, o kitiems kas kelerius metus. Tai priklauso nuo šuns veislės ir dantų priežiūros namuose.
Begemoto veterinarinės medicinos centre teikiamos skirtingos burnos ertmės ir dantų gydymo procedūros. Veterinarinės odontologija ir stomatologija apima dantų ligų, problemų diagnostiką, gydymą bei profilaktiką. Veterinarijos klinikoje Begemotas veterinarijos gydytojai – odontologai atlieka:
  • Profesionalų dantų apnašų šalinimą bei higieną šunims
  • Terapinį burnos ertmės gydymą
  • Estetinį plombavimą nuskilusioms dantų dalims atstatyti
  • Pieninių ir nuolatinių dantų traukimą šunims
  • Dantų trumpinimą graužikams
  • Endodontinį dantų šaknų gydymą
  • Sąkandžio korekcijas
  • Žandikaulio plastiką bei lūžių chirurgiją

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.