Kačių ar šunų viduriavimas – nėra susirgimas, tai kitų vietinių ar kompleksinių negalavimų simptomas. Kai šuo ar katinas viduriuoja pakinta išmatų konsistensija, spalva. Begemoto veterinarijos specialistė Milda Vasaitytė primena, kad katinas ar šuo viduriuoja kai jo (jos) tuštinimosi dažnumas būna daugiau nei 2–4 kartai per vieną pasivaikščiojimą ar nuėjimą į dėžutę namuose. Šunų ar kačių viduriavimas gali būti ūmus (prasidėjęs staiga) arba lėtinis (kai viduriuojama nepastoviai, o retkarčiais ir tai kartojasi).
Šunų ir kačių viduriavimo priežastys:
1. Netinkama mityba – alergija pašarui
2. Per greitas šuns maisto pakeitimas. Keičiant pašarą augintiniams labai svarbu tai daryti po truputį, kas kartą po truputį didinant naujojo pašaro ir mažinant senojo pašaro kiekį.
3. Sugedęs parašas ar skanukas
4. Gautas maistas „nuo stalo“
5. Apsinuodijimas toksiškomis medžiagomis
6. Virškinamojo trakto parazitai žarnyne
7. Virusiniai ir bakteriniai susirgimai. Virusiniais susirgimai dažnai serga neskiepyti gyvūnai.
8. Funkciniai virskinamojo trakto susirgimai, inkstų, kepenų, kasos ligos
9. Onkologiniai susirgimai
10. Patirtas stresas
Dažnai visos išvardintos priežastys sukelia ne tik šuns ar kačių viduriavimą, bet ir vėmimą, pilvo pūtimą, skausmą pilvo srityje.
Katinas ar šuo viduriuoja su krauju
Jeigu augintinis viduriuoja su krauju, nedelsiant reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją. Katin oar šuns viduriavimas krauju ar su kraujo priemaišomis gali rodyti žymiai rimtesnes problemas, nei netinkamas pašaras ar staigus jo keitimas. Priežastims dėl ko augintinis tuštinasi krauju arba su kraujo priemaišomis būtini kraujo bei išmatų tyrimai, echoskopija bei kiti tyrimo metodai, kuriuos tikslingai parenka veterinarijos gydytojas veterinarijos klinikoje, apžiūrėjęs susirgusį augintinį. Taip pat kai katinas ar šuo viduriuoja su krauju labai svarbu laiku paskirti gydymas, kuris ne tik stabdytų ligos progresą, bet ir sumažintų diskomfortą gyvūnui.
Kaip padėti katei ar šuniui suviduriavus? Vaistai nuo viduriavimo šunims
Jei augintinis suaugęs, viduriuoja ne daugiau nei 24 h ir be viduriavimo nėra kitų simptomų (mieguistumas, vėmimas ar skausmas pilvo srityje), patariama palaukti parą laiko (nuo simptomų pradžios) ir sumažinti duodamo pašaro kiekį, nekeičiant pačio pašaro. Svarbu gyvūnui įpilti pakankamai vandens, nes viduriavimas gali sukelti dehidrataciją (skysčių netekimą).
Jei katė ar šuo viduriuoja dėl netinkamos mitybos ar staigaus mitybos pakeitimo, efektyviausias gydymo būdas paprastai yra kelių valandų badavimas, kurio metu šuo turėtų būti skatinamas gerti vandenį.
Veterinarijos gydytoja Milda pabrėžia, kad dažnai sulaukia klausimų: „ar galima katinas ar šunims duoti angliuko?“; „ar galima katėms ar šunims duoti smektos?“. Tačiau veterinarijos specialistė įsitikinusi, kad jei gyvūnas viduriuoja be papildomų simptomų jį ar ją galima gydyti duodant veterinarinių nereceptinių preparatų. „Žmogiškųjų“ vaistų tokių kaip smektą ar angliuką patariama duoti tik pasitarus su veterinarijos gydytoju. Taip pat veterinarijos gydytojai visada sutrikus virškinimui augintiniui pataria duoti veterinarinių probiotikų (gerųjų bakterijų), kad greičiau atsistatytų pažeista virškinamojo trakto mikroflorą.
Veterinarinės medicinos centre Begemotas veterinarijos gydytojai Jums suteiks visą reikiamą informaciją apie šunų sveikatos būklę, diagnozę, tyrimų tikslumą bei gydymo galimybes. Veterinarijos klinika Begemotas užtikrins, kad jūsų augintinis būtų rūpestingai priimtas ir apžiūrėtas, ištirtas ir pagydytas, o jūs iš klinikos su šuniuku ar kačiuku išeitumėte laimingi ir patenkinti.