EFSA pasisako už tai, kad gyvūnų laikymas narvuose neturi būti nuolatinis, atsižvelgiant į šunų fiziologines savybes. Mokslininkai taip pat pateikia daugiau įžvalgų bei rekomendacijų dėl veislynuose laikomų šunų ir kačių:
* suaugusios katės turėtų būti laikomos +15/26 laipsnių temperatūroje. Taip jos patiria mažiausiai streso dėl oro temperatūrų kaitos.
* kosmetinės chirurginės procedūros, tokios kaip: nagų pašalinimas, uodegų, ausų trumpinimai ir t.t., neturėtų būti atliekamos, jei tai nėra būtina dėl gyvūno sveikatos. Iki šiol ne visose ES šalyse tai yra draudžiama.
* šunų ir kačių patelės neturėtų būti veisiamos iki jos pilnai subręsta;
* privalu kontroliuoti šunų ir kačių nėštumų dažnumą. Siekiant išlaikyti augintinių gerovę ir sveikatą – rekomenduojama, kad jauniklių atsivedimas neturėtų būti dažnesnis nei kas 12 mėn;
* veisiami šunys turi turėti galimybę socializuotis, pakankamai erdvės judėti, reguliariai mankštintis, geriausia kuo daugiau laiko praleisti lauke.
EFSA nuomone, kačių ir šunų gerovės apsauga yra nepakankamai detalizuota ES teisės aktuose. Tikimasi dar šiemet Europos Komisija atsižvelgusi į šias rekomendacijas inicijuos teisės aktų projektų pakeitimus susijusius su gyvūnų gerove.
Išsamiau EFSA publikacijoje.