Šį kartą kreipėsi atsakingas vilnietis, kuris praeidamas pro vieno šuns voljerą pastebėjo, kad gyvūnas nevedžiojamas, tupi savo ekskrementuose, kuriuos „pavalo“ vėjas arba lietus, bet ne šeimininkas.
Dažnai gyvūnų savininkams atrodo, kad svarbu tik maistas, vanduo, pastogė, todėl net ir draugiškai įspėjami nereaguoja į pastabas.
Dėl šios situacijos GGI kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių. Šiuo atveju dėl netvarkingo voljero gyvūno savininkas buvo tik įspėtas, tačiau už tokio reikalavimo nesilaikymą galima administracinė nuobauda pagal LR ANK 346 str. 1 d. – nuo trisdešimt iki vieno šimto dvidešimt eurų.
GGI atkreipia dėmesį, kad Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo 7 punkte nurodoma, kad „Gyvūnų laikymo vietoms, ypač aptvarams, voljerams, įrengti naudojamos medžiagos, gyvūnams laikyti ir prižiūrėti naudojama įranga, prie kurių jie gali prisiliesti, neturi būti kenksmingos ir turi būti įrengtos taip, kad jas būtų galima lengvai valyti ir dezinfekuoti. Gyvūnų laikymo vietos turi būti reguliariai valomos, plaunamos ir prireikus dezinfekuojamos.“
GGI kasdien dirba ne su vienu pranešimu apie nusižengimus prieš gyvūnus, stengdamiesi jiems padėti.
Apie pastebėtus nusižengimus prieš gyvūnus galite atsakingoms institucijoms pranešti ir patys naudodamiesi GGI parengta gyvūnų gelbėjimo instrukcija: bit.ly/Gyvunu-Neprieziuros-Atvejai.