Tai ne pirma banga laiškų, panašių sulaukė GGI bei kitos organizacijos, o taip pat ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, ir po 2022 gruodžio mėnesį vykusios parodos.
Gyvūnų elgsenos specialistės Ugnės Nedzinskaitės nuomone, nuotraukose iš gyvūnų pozos matosi, kad jie stresuoja ir neturi galimybės pasislėpti, nes narveliuose nėra namelių, reikalingų graužikams.
Kadangi ateinančius savaitgalius tame pačiame prekybos centre vėl vyks gyvūnų parodos (jūros kiaulyčių sausio 21–22 d., kačių sausio 28–29 d.), organizacijos kreipėsi į „Vilnius outlet“ vadovus ir nori išreikšti savo susirūpinimą dėl tokio gyvūnų laikymo, kuris prieštarauja jų prigimčiai bei sukelia jiems kančią.
Triušiai, jūros kiaulytės yra protingi gyvūnai, kuriems nelaisvėje reikia specialaus/ypatingo dėmesio (maitinimas, girdymas, oro temperatūra, triukšmo lygis, narvų valymas, socializacija), kas yra neįmanoma mažuose ekspoziniuose narvuose, įrengtuose prekybos centruose.
Prekybos centrų aplinka nepritaikyta gyvūnų laikymui. Juose net žmogui ne visada komfortabilu dėl šurmulio, muzikos, žmonių srautų, oro temperatūros. Tik žmogus gali apsisukti ir išeiti, o gyvūnas turi likti bei „linksminti“ lankytojus, būti jų liečiamas, baksnojamas, fotografuojamas.
Šiais laikais yra paveikesnių rinkodaros priemonių nei gyvūnų parodos, skirtų pritraukti lankytojams į prekybos centrus.
Organizacijos prašo:
neorganizuoti gyvūnų parodų, siekiant nepažeisti jų psichinės ir fizinės gerovės;
prisidėti prie švietėjiškos veiklos – kurti bendrus visuomenės švietimo ir įtraukimo projektus, skirtus gyvūnų gerovei skatinti;
lyderystės skatinant visuomenės empatiją gyvūnams bei rūpinimąsi jų gerove.
Tuo pačiu organizacijos kreipiasi ir į visuomenę bei skatiname žmones atsisakyti lankytis vietose, kuriose yra eksponuojami gyvūnai – tai ne pramoga, o kančia gyvūnams, nes jie yra ištraukiami iš natūralios ar jiems įprastos aplinkos.