Kadangi veterinarinės procedūros, siekiant pakeisti gyvūnų išvaizdą ar gyvūnų fiziologines funkcijas (ausų, barzdelių, skiauterių, snapų, uodegų trumpinimas, balso stygų, ragų, nagų, sparnų, kanopų ir ilčių pažeidimas ar pašalinimas, plunksnų išpešimas ar pašalinimas kitu būdu ir kt.), pažeidžiant gyvūnų kūno dalių, minkštųjų audinių ar kaulų struktūrą, išskyrus tam tikrus teisės aktuose nurodytus atvejus, laikoma žiauriu elgesiu su gyvūnais, dėl vieno atvejo GGI kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), dėl kito į Lietuvos policiją, kuri vėliau perdavė nagrinėti jį VMVT.
Abiem atvejais VMVT informavo, kad GGI pateiktuose pranešimuose informacija pasitvirtino. Buvo pradėtos Administracinių nusižengimų teisenos, nustatyti kalti asmenys bei nubausti piniginėmis baudomis, tačiau kokiomis – neatskleidžia.
„Keistame pasaulyje gyvename – atrodytų, turime įstatymą, kuriame draudžiamos kupiravimo procedūros gyvūnams, tačiau atsiranda asmenų ir veterinarijos gydytojų, kurie ignoruoja tą įstatymą ir naudojasi jo spragomis. Viename iš mūsų aprašytų atvejų, gyvūno savininkas teigė, kad tokia operacija šuniui buvo atlikta Baltarusijos Respublikoje dėl galimai susiformavusios hematomos ant dešinės ausies, kurią buvo numatyta pašalinti chirurginiu būdu. Deja, jokių tai įrodančių dokumentų gyvūno savininkas nepateikė“, – rašoma GGI feisbuko profilyje.
GGI pateikia formą, kuria galite pasinaudoti ir pranešti apie sužalotus gyvūnus: https://www.nukirpoausis.org.
Dėkojame žmonėms už neabejingumą gyvūnų gerovei. Kartu su Jumis mes pasieksime, kad situacija pasikeistų!