Po pranešimo apie šiurpiomis sąlygomis laikomą šunį – stebinantis policijos elgesys

2022 m. rugsėjo 28 d. 07:37
Gyvūnų gerovės iniciatyvos
Į Gyvūnų gerovės iniciatyvas (GGI) kreipėsi fizinis asmuo, pranešęs apie kaimyno be priežiūros laikomą šunį. Pranešėjas informavo, kad jau daug laiko šuniu šeimininkai nesirūpina, voljero nevalo, maistą išneša ne kiekvieną dieną, gyvūną pamaitina kaimynai, šuniui ant kojos yra gili žaizda, šeimininkai šuns negydo, šuns būdoje nėra jokio pakloto, plikos lentos, atšilus orams voljere kaupiasi ištirpęs sniegas su ekskrementais, vasarą – smarvė, baisios antisanitarinės sąlygos.
Daugiau nuotraukų (7)
GGI kreipėsi į Vilniaus rajono apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą su prašymu pradėti administracinio nusižengimo teiseną dėl žiauraus elgesio su gyvūnu.
Policijos pareigūnai, patikrinę gyvūno laikymo vietą, nustatė, kad šuo yra neskiepytas nuo pasiutligės (pažeistas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 20 straipsnio 4 dalies reikalavimas) ir neženklintas, gyvūno laikymo aplinka netvarkinga, gyvūnui nesuteikiamos tinkamos higienos sąlygos, tokiu būdu gyvūno savininkas pažeidė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 6 straipsnio reikalavimus.
Patikrinimo metu ant šuns buvo užfiksuota dešinės priekinės kojos riešo priekinėje dalyje atvira žaizda – darinys, užfiksuotos ir dar kelios žaizdos, susiformavę šašai, kairės priekinės kojos riešo priekinėje dalyje taip pat pastebėtos žaizdos, susiformavę šašai.
Policija informavo, kad šuns laikytojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal ANK 346 str. 1 d. „Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą“ ir 346 str. 16 d. „Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas“, visa surinkta medžiaga perduota Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriui nutarimo priėmimui ir tolimesniam sprendimui dėl šuns konfiskavimo.
GGI kreipusis į policiją su prašymu pateikti informaciją apie priimtą sprendimą, gautas atsakymas, kad GGI neturi procesinio statuso ir teisės gauti nutarimą, nors būtent GGI rinko medžiagą, ruošė teisinius dokumentus, pateikė prašymą, bet teisės sužinoti ar padėjome gyvūnui, neturi.
Todėl po kurio laiko patys GGI žmonės nuvyko į vietą įsitikinti, ar šuo tikrai buvo konfiskuotas. Deja, pamatėme, kad jis ne tik nebuvo konfiskuotas, bet yra nepasikeitusios būklės. Lietuvos policija, ką jūs galite į tai pasakyti? Neatrodo, kad gyvūnui būtų padėta – jis vis dar žaizdotas, toje pačioje apšnerkštoje būdoje, gyvena tomis pačiomis šiurpiomis sąlygomis. Kaip mes galime gyvūnams padėti, jei jūs neleidžiate mums to daryti, atribodami nuo informacijos? O ir kodėl Jūs patys nesate principingi nusikaltimų prieš gyvūnus atvejais?
GGI savo ruožtu pateikė naują pareiškimą dėl pakartotinio žiauraus elgesio su gyvūnu, nes laiko praėjo pakankamai, tikimės šį kartą bendradarbiavimo – ginkime, saugokime, padėkime silpnesniems kartu!

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.