Už tokias skirtingoms frakcijoms priklausančių parlamentarų pataisas šią savaitę po pateikimo balsavo 95 Seimo nariai ir susilaikė 19 parlamentarų. Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų projektą toliau svarstys komitetai, į Seimo salę jos turėtų grįžti birželio pabaigoje.
Pataisas pristačiusi Laisvės frakcijos atstovė Ieva Pakarklytė teigė, jog šiuo metu įstatymai leidžia paradoksalią situaciją, kai gyvūną kankinęs ar net jį nužudęs žmogus jau kitą dieną gali įsigyti naują.
„Dabar net jeigu dėl žiauraus elgesio ir kankinimo buvo konfiskuotas gyvūnas, bet ir toliau gali tęstis nevaržomas įsigijimas. Todėl kartu su kolegomis siūlome naują priemonę, tai yra teisės laikyti gyvūną atėmimas arba draudimas laikyti gyvūną“, – sakė I. Pakarklytė.
Ji teigė, jog Lietuva liko viena iš nedaugelio Europos valstybių, kur nėra ribojimų įsigyti gyvūną su jais anksčiau žiauriai besielgusiems žmonėms.
Šiuo metu įstatymas numato, kad iš gyvūnų savininkų ar laikytojų, kurie kankina gyvūnus, žiauriai elgiasi su jais, Administracinių nusižengimų kodekso ar Baudžiamojo kodekso nustatyta tvarka gyvūnai gali būti konfiskuojami.
Įstatymą siūloma papildyti nuostata, kad gyvūnų savininkams ir laikytojams, iš kurių buvo privalomai konfiskuoti gyvūnai, gali būti taikomas draudimas įsigyti ir laikyti gyvūną nuo 2 iki 10 metų. Konfiskavus gyvūną Baudžiamojo kodekso nustatyta tvarka, draudimas įsigyti ir laikyti gyvūną būtų taikomas privalomai. Siūloma, kad toks draudimas įsigaliotų nuo kitų metų.
Pataisas kartu su I. Pakarklyte registravo Laisvės partijos atstovai Tomas Vytautas Raskevičius, Marius Matijošaitis, Morgana Danielė, „valstiečių“ frakcijos atstovė Rimantė Šalaševičiūtė, socialdemokratai Linas Jonauskas, Eugenijus Sabutis, Orinta Leiputė, konservatoriai Andrius Vyšniauskas, Andrius Kupčinskas.
Seimas per pastaruosius metus yra priėmęs keletą sprendimų dėl gyvūnų gerovės – nuo gegužės 1-osios įsigaliojo privalomas kačių, šunų ir šeškų ženklinimas, įvestas draudimas prekiauti gyvūnais turgavietėse, parlamentas ėmėsi svarstyti galimus draudimus laikyti ir veisti kailinius žvėrelius specializuotose fermose.