Gyvūnų prieglaudos buvo parašyta priglausti šunį, nes, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, gyvūnas liko be šeimininko.
Prieglaudos savanoriai skubiai išvyko į įvykio vietą, kur jų jau laukė policijos pareigūnės.
„Situacija – nieko gero nežadanti: prie tvoros pririštas agresyvus ir nemažo ūgio šuo. Keturkojis nedraugiškai ir agresyviai reagavo, kai jo link artinosi savanoriai bei policijos pareigūnės ar pro šalį einantys piliečiai. Teko drastiškai ir skubiai spręsti susidariusią pavojingą situaciją. Bendromis pastangomis šuo buvo sutramdytas ir saugiai pristatytas į prieglaudą“, – apie incidentą feisbuke pranešė Panevėžio gyvūnų globos draugija.
Naujienų portalas lrytas.lt susisiekė su prieglaudos atstovais, kurie plačiau pakomentavo įvykį. Pasak jų, iš policijos gavus prašymą, kad gyvūno šeimininkę sulaikius, o šuniui likus gatvėje, reikėtų juo pasirūpinti, prieglaudos savanoriai reagavo iš karto. Jų teigimu, šuo labiau puolė iš baimės, negu vedamas agresijos, o papuolęs į prieglaudą ir nepažįstamą aplinką drebėjo išsigandęs ir tupėjo kamputyje. Pasak savanorių, gyvūnas gerai prižiūrėtas, su tinkamu pavadžiu ir petnešomis.
Trečiadienio vakaro įvykių liudininkas prieglaudos darbuotojams sakė, kad žino sulaikytą moterį ir gyvūną, nes šuo labai agresyvus, puldinėja kitus žmones ir šunis.
Panevėžio apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis lrytas.lt sakė, kad trečiadienio vakarą pareigūnai gavo praeivių pranešimą, kad moteris vaikšto su gyvūnu ir su juo netinkamai elgiasi, kelia pavojų praeiviams.
Atvykę pareigūnai moterį išsivežė į policijos komisariatą ir uždarė į laikino sulaikymo patalpas. Gyvūnas liko įvykio vietoje, o kad būtų juo tinkamai pasirūpinta, policijos pareigūnai kreipėsi į prieglaudą.
Gyvūno šeimininkei buvo surašyti du administracinių teisės pažeidimų protokolai pagal 346 str. (gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pažeidimo) ir 481 str. (nedidelės viešosios tvarkos pažeidimo), pažeidėjai paskirtos baudos.