Įsigaliojęs privalomas ženklinimas jau kelia problemas ir nerimą: labiausiai nukentėti gali bėdos ištikti gyvūnai

2021 m. gegužės 7 d. 08:25
Įsigaliojus privalomam šunų, kačių ir šeškų ženklinimui, dalis prieglaudų nerimauja – gali padaugėti prie durų paliekamų gyvūnų. Prieglaudos sako, kad gali sumažėti ir geranoriškai norinčių atiduoti rastus gyvūnus, mat šios gali priimti tik paženklintus. Veterinarijos gydytojų asociacija sako privalomą gyvūnų ženklinimą palaikanti, tačiau sistema tam dar neparuošta, o suženklinti gyvūnus per metus vargu ar pavyks.
Daugiau nuotraukų (7)
Nuo gegužės įsigaliojus privalomam gyvūnų ženklinimui, mikorlusto savo keturkojo atvyksta ir Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
„Visus galima paskatinti, matėt, šuniui nieko, nesureagavo į tą procedūrą. Prasideda privalomas ženklinimas pagal įstatymą, tikrai reikia kažkada jį pradėti, nes ilgainiui didėja mūsų supratimas dėl gyvūnų apsaugos ir su ženklinimu mes visada turėsim atsekimą ir kiekvienas savininkas jau bus įpareigotas netgi mechaniškai ar informaciniai pririštas prie savo gyvūno“, – „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Reporteris“ sakė K.Navickas.
Tačiau įsigaliojęs privalomas ženklinimas kelia nerimą ir taip dažnai perpildytoms gyvūnų prieglaudoms. Šios sako, nereikalingų ir nepaženklintų gyvūnų gali daugėti.
„Su baime laukiam, kad galim rasti vos ne kiekvieną dieną dėžutę su jaunikliais. Aišku, ir be skiepų ir be „čipo“. Deja, kiekvienais metais sulaukiam tokių dovanėlių ir taip greitai „čipavimas“, manau, nepakeis šito dalyko“, – sako „Tautmilės globa“ darbuotoja Olga Fedorčenko.
Anot prieglaudos atstovės, privalomas ženklinimas atbaido ir tuos žmones, kurie atveždavo gatvėje rastus gyvūnus.
„Dėl šito privalomo ženklinimo tokia kebli situacija, nes čia ne šitų žmonių šuo, jie nori padėti gyvūnui ir aukoja savo laiką, veža pas mus ir dar bus sąlyga, kad turės nuvežt į kliniką „sučipuoti“, tai čia nesueina galai“, – sistema abejojo O.Fedorčenko.
Pasak Veterinarijos gydytojų asociacijos, iki šiol savo augintinius ženklinę savininkai tai darys ir toliau, tačiau to nedarančių niekas nepatikrins.
„Kas dabar gali nubausti žmogų, einantį gatve ir besivedantį šuniuką? Niekas jo nestabdys, net nėra kam, policija nestabdys, neužsiims tokiais darbais. O dėl benamių kačių prie daugiabučių – neužtenka suženklinti gyvūno mikroschema, reikalinga toliau sistema, kas prisiima atsakomybę už tą gyvūną“, – svarstė Veterinarijos gydytojų asociacijos prezidentas Audrius Kučinskas.
„Kaip ir niekas neina ir netikrina kiekvieno gatvėje sutikto augintinio, tačiau kai iškyla problema, kai yra atliekamas, pavyzdžiui, patikrinimas, tada galima identifikuoti, ar gyvūnas yra skiepytas, taip bus galima tikrint ar jis paženklintas ir jei ne, tada įpareigoti žmogų tą padaryti“, – apie pokyčius pasakojo „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ vadovė Beatričė Vitiekūnaitė.
„Pirmiausia, didžiausia klaida buvo, kad politikai pirmiausia nusprendė – darom, šita diena jau atėjo, bet mūsų žiniomis, dar niekas nėra paruošta. Kontrolės mechanizmo nėra, kompensavimo mechanizmo nėra ir kol dabar visa tai įsibėgės ir įgaus kažkokį pavidalą gali dar ilgai užtrukti, o laikas bėga. Lietuvoje daug gyvūnų, kuriuos reikės suženklinti“, – tvirtina A.Kučinskas.
„Aš kaip ir naiviai nesitikiu, kad visi 100 proc. paims ir suženklins savo augintinius, taip pat mes, kaip organizacija nenorim, kad žmonės pradėtų bijoti, kad juos tikrins, bet tokia atsakomybė labai reikalinga“, – žurnalistams sakė B.Vitiekūnaitė.
Socialiai remtiniems asmenims gyvūnų ženklinimo ir registravimo išlaidas žadama kompensuoti iki kitų metų pabaigos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.