Tai gali tapti puikia žaidimo vieta jūsų katei. Dėžėse susirangyti yra kur kas mieliau, nei pačiame prabangiausiame guolyje, už kurį gyvūnų parduotuvėje paklojote nemažą sumą pinigų.
Specialistai sako, kad yra net kelios priežastys, kuo kates taip traukia dėžės. Bet svarbiausia jų – saugumas. Visi gyvūnai turi skirtingus būdus, kaip įveikti sunkumus. Katė tokiu būdu kovoja su stresu. Jeigu ji jaučiasi sukrėsta ar patekusi į bėdą, ji siekia atsitraukti į saugią, uždarą vietą, iš kurios gali stebėti aplinką, bet nebūti matoma.
Žurnale „Applied Animal Behaviour Science“ paskelbto tyrimo rezultatai, parodė, kad dėžės gali padėti sumažinti katės streso lygį. Mokslininkai tyrė grupę į gyvūnų prieglaudą ką tik patekusių kačių. Atsitiktine tvarka vienoms jų buvo skirta dėžių, kitoms – ne.
Vos po keleto dienų tyrėjai padarė išvadą, kad katės, kurios gavo dėžių, greičiau nurimo ir pritapo prie savo naujosios aplinkos nei tos, kurios jų neturėjo. Taigi, jeigu nuspręsite priglausti katę, arba jeigu jūsų katei teks persikelti į naujus namus ar palikti katę svetimoje vietoje nors vieną dieną, specialistai siūlo šalia palikti ir kelias dėžes. Kita priežastis, kodėl katės mėgsta dėžes, yra šiluma. Normai katės kūno temperatūra gali svyruoti nuo 38 iki 39°C.
Tokia yra aukštesnė, nei žmonių. Tai reiškia, kad katės geriausiai jaučiasi tuomet, kai oro temperatūra yra 30-36°C. Tuo metu žmonės namuose paprastai palaiko apie 22°C temperatūrą. Taigi kartoninė dėžė katei suteikia papildomos termoizoliacijos, pastebi kačių ekspertė. Taigi, kur geriausiai padėti kartoninę dėžę katei? Specialistai pataria atitraukti ją keliasdešimčia centimetrų nuo sienos, o angą atgręžti į jos pusę.
Į dėžę galite įkloti rankšluostį ir palikti joje katės skanėstų. Jeigu katei naujos situacijos ar jūsų išvykimas kelia stresą, palikite joje savo marškinėlius ar užklotėlį, prisigėrusį jūsų kvapo.