Kokiomis kirmėlėmis gali būti užsikrėtę šunys?
Tiek jauni, tiek suaugę šunys dažniausiai užsikrečia dviejų tipų kirmėlėmis (apvaliosiomis ir kaspinuočiais). Apvaliosios kirmėlės stebimos baltos spalvos, apvalios, kurios gali užaugti net iki 15 cm ilgio. Kaspinuočiai taip pat yra baltos spalvos, plokšti ir gali užaugti iki 60 cm ilgio. Abi rūšys randamos augintinių žarnyne.
Kokią žalą gali sukelti endoprazitai?
Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra viduriavimas, dehidratacija, mažakraujystė. Taip pat kai kurios helmintų rūšys sukelia kosulį, svorio kritimą, sausą, slenkantį kailį. Endoparazai yra pavojingiausi mažiems šuniukams, kuriems didelė invazija gali pasibaigti mirtimi.
Kaip žinoti ar mano gyvūnas užsikrėtęs helmintais?
Užsikrėtimą galima nustatyti atsižvelgiant į klinikinius simptomus nurodytus anksčiau. Taip pat kirminus galima pastebėti ir išmatose. Šuniukai gali išvemti ar išviduriuoti baltus, apvalios formos kirminus. Kaspinuočiai gali būti matomi išmatose ar prilipę prie kailio šalia išangės ar uodegos (kirmėlės būna panašios į ryžius).
Ką daryti?
Esant užsikrėtimui rekomenduojame pasirodyti pas veterinarijos gydytoją, kuris ištirs jūsų augintinio išmatas ir paskirs tinkamus vaistus bei sudarys efektyvų gydymo planą.
Patarimais dalijasi: Kristinos veterinarijos centras Panevėžyje