Lietuvos pašto skyriuose nemokamai dalinamos dovanos šunų savininkams

2020 m. kovo 6 d. 21:22
Lrytas.lt
Per pirmą 2019 pusmetį, atlikdami savo darbą, nuo agresyvių šunų nukentėjo net 12 Lietuvos pašto laiškininkų ir ši tendencija nedžiugina – tokių atvejų kasmet daugėja 30 proc.
Daugiau nuotraukų (1)
Kad darbuotojų sužalojimų sumažėtų, spalio mėnesį Lietuvos paštas pradėjo prevencinę kampaniją „Šuo (ne)kanda“: jos metu pašto skyriuose gyventojams nemokamai dalinami specialūs lipdukai, skirti pažymėti kiemus, kuriuose yra palaidų šunų, gyventojai į pašto dėžutes gaus į šią problemą dėmesį atkreipiančias informacines skrajutes, o dėl agresyvaus šuns nepristačius siuntos ar prenumeratos, apie tai gyventojai bus informuojami atskiru pranešimu.
„Palaidų ir agresyvių šunų problema jau daugelį metų aktuali kaimiškose šalies teritorijose, tačiau fiksuojama, kad pastaruoju metu laiškininkai vis dažniau šunų užpuolami ne kaimuose ar vienkiemiuose, bet privačių namų teritorijose, kai atlieka savo tiesioginį darbą – atneša prenumeruojamą leidinį, registruotą laišką, siuntinį ar socialines išmokas.
Nors laiškininkams pavyko išvengti didesnių sveikatos sutrikdymų, norime paprašyti gyventojų skirti daugiau dėmesio savo augintinių priežiūrai ir nepalikti palaidų šunų neaptvertose teritorijose, nes kitu atveju laiškininkas gali atsisakyti pristatyti korespondenciją“, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.
Suprantame, kad gyventojai nori apsaugoti savo turtą, tad norime priminti, kad nuo šuns apsaugoti laiškininką galima tinkamai įrengus pašto dėžutes.V. Budrienė
Lietuvos pašto duomenimis, 2017 m. sužaloti buvo 10 laiškininkų, 2018 – 13, o per pirmą šių metų pusmetį šunų padarytas žaizdas gydytis turėjo jau 12 laiškininkų.
Nors Lietuvos paštas imasi visų atsargumo priemonių, kad darbuotojai būtų maksimaliai apsaugoti (jiems išdalinamos specialios atmintinės, taip pat – dujų balionėliai apsiginti nuo agresyvių gyvūnų), šuo neretai laiškininką sukandžioja talpinant spaudą į prie namo ar ant tvoros pritvirtintą pašto dėžutę.
„Suprantame, kad gyventojai nori apsaugoti savo turtą, tad norime priminti, kad nuo šuns apsaugoti laiškininką galima tinkamai įrengus pašto dėžutes. LR Pašto įstatymas numato, kad laiškų dėžutės turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose – pavyzdžiui, ant tvoros taip, kad šuo nepasiektų laiškininko.
Gyventojai, kurių kiemuose šunys dažniausiai būna nepririšti, Lietuvos pašto skyriuose gali nemokamai pasiimti specialų lipduką – jį užklijavę ant tvoros ar vartelių, apie galimą grėsmę informuos korespondenciją atnešusį laiškininką“, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė V. Budrienė.
Pagal LR Pašto įstatymą, korespondenciją laiškanešiai gali pristatyti tik į tvarkingas, rakinamas ir aiškiai pažymėtas pašto dėžutes, kurios turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose:
Šuniui užpuolus ir sužalojus laiškininką, apie tai visada pranešama policijai, tad augintinio savininkui gresia piniginės baudos arba, jeigu sužalojimas sunkesnis – baudžiamoji atsakomybė.
piktas šuo^Instantpaštininkas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.