Šie egzotiniai gyvūnai vis dažniau atsiranda mūsų namuose. Tačiau, jų priežiūra yra gan sudėtinga, dėl to retai kada pavyksta sulaukti jų garbaus amžiaus. Sudarius iguanoms tinkamas gyvenimo sąlygas, jos galėtų gyventi daugiau nei 15 metų.
Dauguma įsigyja roplį, ypač iguaną, pakankamai neįsigilinę į jų biologines savybes ir nesidomi tol, kol gyvūnui prireikia veterinarijos gydytojo pagalbos. Dažniausiai tai įvyksta gana greitai, tačiau nepatyrę savininkai ne visada laiku atkreipia dėmesį į iguanų sveikatą ir į gydytoją kreipiasi pavėluotai, kada nebėra galimybės gyvūno išsaugoti.
Dalinamės pagrindinėmis priežastimis, dėl ko iguanos gali jaustis blogai ir net nugaišti:
1. Kai gyvūnui sukeliamas stresas, keičiant jo gyvenamą aplinką, kai jis pervežamas ar besikeičiant kitoms jo gyvenimo sąlygoms. Dėl to būtina įrengti erdvų terariumą, kad gyvūnas jaustųsi laisvai ir jaukiai. Nestatykite terariumo arti televizoriaus ar radio imtuvo, kuris garsiai grotų, kai iguana bandys vakare užmigti. Iguanos – gyvūnai reikalaujantys iš šeimininko dėmesio ir ne retkarčiais, o kasdien, maždaug kaip šuo.
2. Iguanų mityba – ne ką svarbesnis dalykas, kad gyvūnas būtų sveikas. Nereikėtų pamiršti, kad gyvendamos laisvėje iguanos minta 40 -50 skirtingų augalų ir gėlių. Taigi jų racionas labai plataus asortimento. Laikant namuose, reikia stengtis kiek įmanoma duoti įvairesnį maistą, kad laikui bėgant iguana pati pasirinktu kas jai skanu, kas nelabai. Be to, siūloma iguanoms ir vitaminų. Iguana turėtų būti šeriama kasdien. Tai ypač aktualu jauniems gyvūnams! Suaugusią iguaną galima maitinti ir kas antrą dieną, ar net vieną ar du kartus per savaitę, nuo to ji nemirs. Tačiau ,šeriant nereguliariai, ji praras tikrą iguanos grožį, ramumą,odos švelnumą.
3. Per mažai saulės. Kad kalcis, gaunamas su maistu absorbuotųsi, iguanoms reikalinga pakankamai šviesos ir saulės. Vasarą galima pasiimti iguana kartu i lauką. Terariume privalo būti šilta ir drėgna. Tinkamos temperatūros palaikymas priklauso nuo tinkamai įrengto terariumo ir šildymo bei apšvietimo įrangos kokybės. Taip pat reikia pasirūpinti oro apykaita ir nuolatinės drėgmės palaikymu. Svarbu, kad terariume, po lempa būtų 31-35 ° C, o toliausiame nuo lempos kampe, – 25-26 ° C.
4. Nesirūpinimas ir nepriežiūra. Gyvūnas nuo to kenčia. Reikalinga kiekvieną dieną nors trumpam jai skirti dėmesio: pažiūrėti i akis, kūną, paglostyti, paliesti. Tai padėtų jums geriau suprasti gūvuną, kada jai gera, kada ji jaučiasi blogai, kada jai ko nors trūksta. Bendravimas su iguana jums padės greičiau nustatyti negalavimus ir laiku juos pašalinti.
5. Neteisingas iguanos elgsenos supratimas. Nereikia pamiršti, kad iguanos palyginus greitai augantys gyvūnai. Kad jie išauga pakankamai dideli, kad reikės vietos jų erdviam terariumui. Joms nepatiks sėdėti ištisai narve, be jokio dėmesio, joms reiks laipioti, vaikščioti, mankštintis ir t.t. Neužsiimant su gyvūnu – iguana susirgs. Reikia būti atsakingam ir netingėti žaisti su ja kasdien. Iguanoms reikalingas judėjimas kiekvieną dieną – jos gerai laipioja šakomis, bėga, plaukia ir nardo. Terariumas joms, turėtų būti kiek galima didesnis, kad būtu erdvus ir jos turėtų pakankamai vietos laipioti sausomis medžio šakomis.
Iguanos gali sirgti kvėpavimo takų ligomis, joms nutinka buitiniai susižeidimai, vitaminų trūkumas, žema temperatūra. Viso šito, galima išvengti tinkamai prižiūrint iguaną ir švariai laikant jos gyvenamą aplinką.