Perspėjo šeimininkus: netinkamai palaidojus augintinį teks papurtyti piniginę

2019 m. spalio 28 d. 20:03
Artėjant vėlinėms prasideda masinis kapų lankymas. Žvakelės liepsnoja ne tik ant mirusių žmonių kapų, bet ir gyvūnų. Tiesa, kol kas legalios gyvūnų kapinaitės veikia vos keliuose miestuose. Tad žmonės nugaišusius augintinius laidoja kas kur – savuose sklypuose ar soduose, paupiuose, užkasa miškuose. Specialistai primena, kad kai kuriais atvejais, pavyzdžiui užkasus gaišeną miške, gali tekti kaip reikiant paploninti piniginę.
Daugiau nuotraukų (10)
Kapų daugėja
Vieša paslaptis, kad netoli Panevėžio, miške laidojami naminiai gyvūnai. Keturkojų laidojimo vietas žymi kryželiai, skulptūros, gėlės ir žvakės. Kitapus miško keliuko – žmonių kapinės. Artimųjų kapus lankanti panevėžietė retsykiais užsuka ir į gyvūnų kapinaites.
Panevėžietė Jorūnė „Lietuvos ryto“ televizijai pasakojo, kad gyvūnų kapinės čia egzistuoja jau kokius 5 metus.
„Tiek tai tikrai jos egzistuoja, bet aišku jos yra nelegalios. Per vėlines tai matosi ir čia žvakutės būna uždegtos“, – pasakojo ji.
Panevėžietė pastebi, kad kasmet kapelių miške daugėja.
„Gal čia ir žiurkėnų yra, ir pelių, kiekvienas savo augintinį kažkur palaidoja, pagarbiai su juo atsisveikina“, – kalbėjo panevėžietė.
Legaliai palaidoti neįmanoma
Seniūnijos žiniomis šios nelegalios kapinaitės miške įrengtos privačiame sklype. Palaidoti nugaišusį keturkojį legaliai Panevėžio krašte galimybių nėra.
„Jau turėjo būti prieš du metus, pažadų buvo visokiausių. Paskui jau šiais metais balandžio mėnesį turėjo būt, bet vis tęsiasi, tęsiasi, vis keičiasi vietos. Tokių kapinių poreikis yra didelis, skambučių sulaukiu vos ne kiekvieną dieną, nes žmonės, neturintys savo nuosavybės namų ar sodų, klausia kur palaidot, tiesiog siūlau nelegaliai, ką darysi“ – apie gyvūnų laidojimo problemas kalbėjo Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė.
Dabar žmonės nugaišusius augintinius laidoja kas prie namų, kas soduose, kas slapta užkasa miškuose ar paupiuose.
„Žmogus susigyvena su augintiniu, jau yra šeimos narys. Žmonės nori lankyti savo augintinių kapus, tai be abejo, kapinės labai palengvintų tą situaciją“, – komentavo Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patarėjas Žydrūnas Vaišvila.
Prireiks kantrybės
Skaičiuojama, kad gyvūnų kapinių įrengimas savivaldybei atsieis apie 80 tūkstančių eurų.
Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna sakė, kad šiuo metu vyksta projektavimo darbų pirkimo procesas.
„Projektavimui taip pat reikės laiko maždaug pusę metų, tada gavus techninį projektą bus reikalinga nupirkt rangą, manau ranga taip pat trūks pusę metų. Dar kantrybės šiek tiek ir tikrai bus vieta kur galės žmonės savo augintinius laidoti“, – pažadėjo jis.
Oficialios gyvūnų kapinės yra tik Vilniuje, Kaune ir Jonavoje. Kol kiti miestai dar tik ruošiasi įrengti legalias kapinaites, žmonės turi kelis būdus kaip nepažeidžiant įstatymų atsisveikinti su nugaišusiu augintiniu.
Ž.Vaišvila patarė, kad nugaišusį ar užmigdytą augintinį galima užkasti savoje žemėje, laikantis tam tikrų reikalavimų. „Taip pat galima gyvūną atiduoti deginti į krematoriumą ir trečias variantas – perduoti perdirbančiai įmonei“, – kalbėjo jis.
Laidojant gyvūną savame sklype taip pat svarbu paisyti reikalavimų. Negalima užkasti gyvūno arti vandens šaltinių. Užkasti gyvūną miške draudžiama. Už tai gresia baudos iki kelių šimtų eurų.
gyvūnų kapinės^Instantaugintiniai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.