Gyvūnų teisių organizacija „Lady Freethinker“ teigia, kad socialinių medijų milžinas nesugeba laikytis savo politikos, kuri draudžia tiek žiaurų turinį, tiek prekybą gyvūnais.
Pranešime „Negailestingas pogrindinis šunų kovų pasaulis „Facebook‘e“ pateiktame britų laikraštyje „Observer“ socialinis tinklas „Facebook“ yra kaltinamas tapimu pagrindine terpe diskusijoms apie tam tikrus šunis ir veisėjus, dažnai įsivėlusius į nelegalią prekybą. Dažniausiai tokie pokalbiai vyksta uždaruose forumuose.
Nuo 2018-ųjų gruodžio iki šių metų vasario „Lady Freethinker“ tyrėjai atliko paiešką „Facebook“ ir rado grupių, puslapių ir profilių reklamuojančių kovas ir šunų, naudojamų kovoms, prekybą. Buvo rasta daugiau nei 2000 pranešimų ir 150 puslapių. Sudėjus penkių populiariausių grupių narių skaičių susidarė daugiau nei 160 000 „Facebook“ vartotojų.
Tyrėjui pranešus „Facebook“ apie 26 atvejus, žeidžiančius socialinio tinklo anti – žiaurumo taisykles, kompanija sureagavo tik į šešis. „Facebook“ pasiūlė tyrėjui užblokuoti, pašalinti iš draugų arba nustoti sekti įžeidžiančius ar nemalonius pranešimus. Kai kuriuose pranešimuose buvo kalbama kiek kovų tam tikri šunys laimėjo. Kiti pardavinėjo šuniukus, atvestus sėkmingų kovų nugalėtojų. Daugybėje nuotraukų matėsi grandinėmis prirakinti šunys su iššieptais dantimis ir sužeistais snukiais.
„Žiaurumo ir šunų išnaudojimo lygis yra pasibaisėtinas. „Facebook“ yra dažnai naudojamas gerų pokyčių siekimui, bet kaip mūsų pranešime pastebima, tinklas nesugeba apsaugoti nekaltų gyvūnų nuo išnaudojimo ir galimos mirties. „Facebook“ neįgyvendindamas savo paties taisyklių prieš gyvūnų žiaurumą bendradarbiauja vykdant nusikalstamus veiksmus prieš gyvūnus“, pabrėžė „Lady Freethinker“ steigėja Nina Jackel.
Tyrime buvo ieškoma ir terminų, dažniausiai asocijuojamų su šunų kovomis. Taip pat buvo sekamos „Facebook“ siūlomos grupės, kurios dažniausiai skatino šunų kovas. Buvo susirūpinta dėl daugybės uždarų grupių, kurios galimai susijusios su šia „pramoga“.
Daugybė puslapių ir grupių turėjo užkoduotą terminologiją, dėl kurios iš pirmo žvilgsnio grupės nebuvo galima susieti su nelegaliomis šunų kovomis. Šuo galėjo būti apibūdinamas kaip „didysis čempionas“ (laimėjęs penkias kovas) ar „čempionas“ (laimėjęs tris kovas). Dažnai užsiminta ir apie aptvarus (1,2×1,2m), kuriuose šunys paprastai kovoja.
„Lady Freethinker“ pradėjo peticiją internetu (DefeatDogfighting.org), kurioje reikalaujama, kad „Facebook“ susektų ir pašalintų turinį, susijusį su šunų kovomis, kurios nepaisant nelegalumo daugelyje šalių išlieka dažna pogrindžio veikla. Už įstatymo ribų paskelbta Jungtinėje Karalystėje nuo 1835 ir laikoma kriminaline veikla JAV, veikla migravo į socialinius tinklus.
„Facebook“ atstovas pranešė apie pradėtą tyrimą: „Turinys, platinantis gyvūnų kovas nėra leidžiamas „Facebook“. Mes esame dėkingi, kad „Lady Freethinker“ atkreipė mūsų dėmesį į šiuos pranešimus. Mes susisiekėme su organizacija, kad gautume informaciją, reikalingą tolesniam tyrimui. Jei žmonės „Facebook“ platformoje pamato kažką, kas jų nuomone žeidžia visuomenės normas, skatiname pranešti tai mums, kad mūsų komanda galėtų imtis veiksmų.“