Turi ir privalumų, ir trūkumų
Vienas pagrindinių šinšilų privalumų tas, kad jos neskleidžia jokio specifinio kvapo, o jų kailiukas nesišeria, tad jos yra puikus pasirinkimas alergiškiems žmonėms. Daugelį šinšilų augintojų taip pat pakeri minkštas ir malonus gyvūnėlio kailis, kurį norisi liesti ir glostyti.
Beje, dar vienas šinšilų privalumas: dėl itin tankios pavilnės šių gyvūnėlių kailyje nesiveisia blusos, erkės ir kiti parazitai.
Tiesa, nors šinšilos yra pakankamai mielos, o, žmogui priėjus prie narvelio, jos neretai smalsiai pribėga prie narvelio durų ar net pakasymui atsuka savo skruostą, tačiau jos nelabai mėgsta ilgą laiką būti ant žmogaus rankų.
Šinšilos yra pakankamai judrios ir smalsios, jos gali mielai įšokti į šeimininko delną. Vis tik jų charakteris gana nepriklausomas: užuot buvusios ant žmogaus kelių ar šeimininko rankose, jos mieliau laksto, šokinėja ir tyrinėja aplinką.
Pagrindinės gyvenimo namuose sąlygos
Šinšilų mitybos pagrindą sudaro švarus vanduo, šienas ir specialus gyvūnų prekių parduotuvėse parduodamas pašaras. Šių augintinių racioną taip pat galima praturtinti skanėstais. Reikėtų pasirūpinti ir medžiagomis, kurias grauždamos šios švelniakailės augintinės galėtų dilinti savo dantis.
Siekiant suteikti šinšilai kokybiškas gyvenimo sąlygas, daug dėmesio reikėtų skirti tinkamam narvelio parengimui. Svarbu, kad jų narvelis būtų pakankamai erdvus: svarbus ne tik bendras narvelio plotas, bet ir pakankamas aukštis.
Šinšilos mėgsta laipioti, tad narvelyje rekomenduojama įrengti kelis aukštus. Tiesa, narvelio įrengimui vertėtų naudoti saugias medžiagas, kurias grauždamos šinšilos neapsinuodytų.
Narvelio dugnas įprastai padengiamas kraiku. Taip pat įrengiama speciali smėliu pripildyta vonia, kurioje šinšilos išsivalo savo švelnų kailį.
Beje, šinšilas reikėtų saugoti nuo skersvėjo ir tiesioginių saulės spindulių.
Šinšiloms reikia draugystės
Nepaisant to, kad natūraliomis sąlygomis šinšilos veisiasi kalnuose ir nėra ant rankų daug ir ilgai būti mėgstantys gyvūnai, jos nėra didelės vienatvės mėgėjos. Kai kurie šinšilų augintojai pataria auginti ne vieną, o dvi šinšilas. Gamtoje šie gyvūnai gyvena būriais, bendruomenėmis, todėl namuose joms žymiai smagiau gyventi dviese.
Vis tik auginti porelę, tai yra vyriškos ir moteriškos giminės šinšilas – nėra pats geriausias sprendimas nepatyrusiems šinšilų augintojams. To priežastis labai paprasta – šinšilos lytinę brandą pasiekia daugmaž 6-7 mėnesių, tad kyla didžiulė patelės pastojimo galimybė, o šinšilų nėštumas neretai komplikuojasi.