Kaip portalui lrytas.lt teigė veterinarijos felčerė Rusnė Kaminskaitė, kol kas šuns būklė stabilizuota, tačiau keturkojis vis dar jaučiasi prastai.
„Šuo sunkiai reaguoja į aplinką, bijo savo šeimininko staigių judesių, neturi jėgų, leisgyvis“, – tikino specialistė.
Kol kas nėra žinoma, kokios kilmės nuodai ar medicininiai preparatai buvo panaudoti. „Šeimininkai aptiktas tabletes veš į laboratoriją ištirti. Tačiau dabar taikytas kompleksinis gydymas apsinuodijimo atveju – lašelinė kraujo išvalymui, kepenų ir inkstų pažeidimams mažinti skirti preparatai“, – portalui lrytas.lt aiškino felčerė.
Anot jos, tokių tablečių, kuriomis galima nunuodyti šunį – yra. „Jei žmogus nusimano farmacijoje, tuomet galima rasti preparatų, kuriais įmanoma nunuodyti šunį. Kai kurie žmonėms skirti vaistai yra itin kenksmingi šunims“, – sakė specialistė.
R. Kaminskaitės teigimu, tai pirmas kartas, kai į jų kliniką atvežamas tabletėmis apnuodytas šuo. Dažniausiai gelbėjami kitomis medžiagomis apsinuodiję šunys, kurių įvardyti negalime.
„Tikimės, kad viskas bus gerai ir šuo atsigaus. Jei imamasi neatidėliotinų priemonių, šunys ir katės po apsinuodijimo pasveiksta. Tačiau galimi kepenų, inkstų ar nervų sistemos pažeidimų“, – teigė veterinarijos klinikos darbuotoja.
Portalui lrytas.lt M. Anusauskas patvirtino, kad šiuo metu dėl šuns apnuodijimo jis teikia pranešimą policijai.
Dėl brolio šuns apnuodijimo pasipiktinimą socialiniuose tinkluose išreiškė ir sesuo Evelina.
„Nors labai nepripažįstu keiksmų ir užgauliojimų viešai, bet iš kur gali atsirasti tokių idiotų?! Šiąnakt Kauno g. ir Mindaugo g. sankryžoje esančios teritorijos visą kiemą kažkas apdėliojo va tokiais pašteto gabalėliais su kol kas nenustatytos formos nuodais. Ne vieną ir ne du tokius užkandžius... Mano brolis su ašarom paskambino, kad jo jaunas šuniukas miršta ant rankų. Su mama vidurnaktį lėkė ir vežė mažytę į kliniką. Šuniuką ištiko baisūs traukuliai, dribo putos, kauksmas iš skausmo tiesiog širdį daužė...
Atvežus daktarė sakė, kad tai buvo išskirtinai stiprūs nuodai, nes net narkozės nepavyko sukelti iš kelių kartų. Tiesiog smegenys negalėjo „atsijungti“. Šiuo metu ji vis dar kovoja už savo gyvybę (labai aukštas gliukozės kiekis, vis krentanti temperatūra) ir nėra aišku kaip kas tiksliai bus kai pabus iš narkozės. Ar traukuliai nesikartos, ar organizmas nepažeistas per stipriai“, – antradienio rytą savo socialinio tinklo paskyroje dalijosi Evelina Anusauskaitė-Young.
Apnuodytas ne tik dainininkės brolio šuo, tačiau ir kitų kaimynų augintiniai. „Per tą laiką brolio kaimynė paskambino į tą pačią „Greitosios žirafos“ kliniką, kad jos Stafordšyro terjeriukas turi tuos pačius simptomus.
Primename, kad remiantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 310 straipsniu „Žiaurus elgesys su gyvūnais”, tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.