Net ir katės neretai žiemą vaikšto su megztukais, ypač bekailės, pavyzdžiui, sfinksai.
Bet ar tikrai gyvūnams reikia drabužėlių? O gal tai tik šeimininkų užgaida išpustyti savo numylėtinius kaip lėlytes?
Niujorko gyvūnų medicinos centro vyriausiasis gydytojas daktaras Richardas Goldsteinas „The New York Times“ interneto svetainei sakė, kad daugumai šunų drabužiai nereikalingi.
„Šuns kraujo apytakos sistema, tiesą sakant, gana gerai susitvarko su šalčiu“, – teigė gydytojas, pastebėjęs, kad dažnai šunims gerokai lengviau ištverti žiemos šaltį nei vasaros karštį.
Bet ne visi šunys vienodai sugeba sušilti.
Miniatiūriniai šunys, tokie, kaip čihuahua, pudeliai ar pudelių mišrūnai, sunkiausiai pakelia šaltį, nes jų kūnas padengtas plaukais, kurie, anot dr. R.Goldsteino, nė iš tolo neapsaugo ar nėra tokie stori, kaip vilna.
Tuo metu iš Šiaurės kilę vilkiškų veislių šunys, tokie, kaip haskiai ar malamutai, šaltį pakelia geriausiai.
Labradorai ir auksaspalviai retriveriai yra kažkur per vidurį.
„Kai jų oda pašiurpsta, tai nutinka ne dėl to, kad jie yra mažiau plaukuoti už savo protėvius. Šunims atsiranda žąsies oda tam, kad jų plaukai pasišiauštų ir sudarytų didesnį barjerą tarp išorės ir odos. Taip pat toks kailis padeda sumažinti karščio praradimą“, – paaiškino dr. R.Goldsteinas.
Gydytojas pridūrė: „Sunku būtų įsivaizduoti didesnį šunį, kuriam reikėtų drabužio. Šunys rengiami daugiau dėl šeimininkų ir dėl grožio, o ne dėl jų pačių apsaugos“.
Vis dėlto, jeigu jums svarbu apsaugoti šunį nuo šalčio, labiausiai reikėtų saugoti snukį, burną ir nosį, nes per čia karštis, anot dr. R.Goldesteino, išgaruoja.
Tačiau kadangi uždengti visą šuns galvą nėra labai realu, geriausia uždengti jų pilvą.