Kelionė su augintiniu: ką būtina žinoti visiems šeimininkams

2015 m. liepos 31 d. 14:49
lrytas.lt
Vasarai persiritus į antrąją pusę, mėginame skrupulingai susiplanuoti dar likusius šio metų laiko savaitgalius, prasmingai išnaudoti tokias retas šiltas ir saulėtas dienas. Vis dažniau laiko praleidžiame gamtoje, prie vandens telkinio, sodybose. Aišku, kartu visur nori keliauti ir augintiniai. Tad pasirūpinkite, kad kelionėje jiems nieko nepritrūktų.
Daugiau nuotraukų (2)
Pasivažinėjimas dviračiu
Prieš važinėjantis dviračiu augintinis turi būti 4–5 valandas nešertas. Leiskite jam pabėgioti, kad atliktų visus reikalus. Jei šuo bėgs šalia, pasirūpinkite specialiu pavadėliu. Augintinis turi bėgti iš dešinės dviračio pusės. Jei einate gatve, per perėję, augintinį veskitės kairėje pusėje, o dviratį varykite iš dešinės.
Ne visoms šunų veislėms tinka intensyvus bėgimas greta dviračio. Tokiems šuneliams tiks keliauti dviračiu įsitaisius specialiame ant dviračio tvirtinamame krepšyje. Po intensyvaus vėžinėjimosi dviračiu leiskite augintiniui laisvai pabėgioti ar tiesiog pailsėti. Duokite atsigerti vandens, palepinkite skanėstais, konservais. Vykdami į gamtą pasirūpinkite apsauga nuo erkių. Būtinai su savimi turėkite specialių maišelių fekalijoms surinkti.
Kelionė automobiliu
Augintinis gali bijoti važiuoti automobiliu, tad būkite jam kantrus ir malonus. Nemaitinkite gyvūno bent 2–3 valandas prieš kelionę. Mašinoje keturkojis turi būti sodinamas vis toje pačioje vietoje. Idealiausia, jei gyvūnas yra vežamas specialiame krepšyje, transportavimo dėžėje arba narve, šių priemonių galima įsigyti specializuotose parduotuvėse KIKA. Jei keliaujate su dviem šunimis, atskirkite juos specialia pertvara. Pasirūpinkite specialiomis petnešomis, kurios specialia jungtimi segamos prie saugos diržo. Šios specialios priemonės apsaugos nuo netikėtų situacijų.
Nederėtų leisti šuniui kišti snukučio pro langą, kad ir kaip jis tą mėgtų. Nes visa tai gali baigtis įvairiomis ligomis ir akių uždegimais. Langą praverkite tik tiek, kad patektų gryno oro.
Jei reikia, pasirūpinkite specialiais uždangalais ant sėdynių. Jie automobilio saloną apsaugos ne tik nuo purvo, bet ir nuo gyvūno plaukų. Niekada nepalikite gyvūno vieno mašinoje! Po kelionės duokite augintiniui atsigerti vandens, pašerkite.
Jei skrendate į kitą šalį
Jei kartu su augintiniu keliausite į užsienio šalis, turite žinoti, kad kai kurios oro linijos leidžia gyvūnus pasiimti į lėktuvą, kitos – griežtai tą draudžia. Tuo atveju augintinis gali skristi krovinių skyriuje specialiame oro linijų patvirtintame narve. Aklųjų šunims-vedliams ir kitiems šunims-pagalbininkams daromos išimtys, jie gali keliauti lėktuvo kabinoje. Jei oro linijų taisyklės leidžia augintinį pasiimti su savimi, nepamirškite prieš kelionę rezervuoti jam vietos. Kiek kainuos lėktuvo bilietas augintiniui, lemia ne jo svoris ar dydis, o kelionės atstumas. Pasirūpinkite, kad augintinis būtų identifikuotas – turėtų mikroschemą, gyvūno pasą, būtų paskiepytas visais būtinais skiepais.
Nuo kokių ligų būtina paskiepyti, veterinarijos gydytojos Dovilės Naujokaitės teigimu, priklausys nuo šalies, į kurią keliaujate. „Dažniausiai reikalaujama, kad gyvūnas būtų paskiepytas nuo pasiutligės. Jei keliausite į Didžiąją Britaniją, Airiją, Maltą, Švediją, o gal net Ameriką, Australiją, Afriką, gali prireikti augintinį paskiepyti ir nuo kitų virusinių ligų. Likus 24 val. iki kelionės gyvūnas turi būti kliniškai ištirtas ir pase pažymėta, kad jis yra kliniškai sveikas ir gali keliauti“, – teigė ji.
Smagiosios pramogos
Lankydamiesi vienoje ar kitoje šalyje ar tiesiog keliaudami po Lietuvą, kartu su savo augintiniu aplankykite vietas, kur keturkojai galėtų pailsėti, pasimėgauti gardžiais kąsneliais. Gyvūnų viešbučiai – puiki vieta apsistoti, mat daugelyje įprastų viešbučių galioja draudimas apsistoti kartu su augintiniu. Specialiuose gyvūnų viešbučiuose augintinis bus pamaitintas, pavedžiotas, išmaudytas ar net apkirptas, jei to pageidausite. Augintinio sveikata, žaidimais ir treniruotėmis pasirūpins geriausi specialistai. Minkščiausi guoliai ir gardžiausi skanėstai – štai ko gali tikėtis Jūsų augintiniai gyvūnų viešbutyje.
Gyvūnų kavinės – būtina užsukti. Draugiškose gyvūnams kavinėse galėsite laisvai pasimėgauti ne tik kava ar arbata, bet ir miela savo keturkojo draugija. O gal net susirasite pūkuotų draugų! Tokių kavinių, kur galite drąsiai atsivesti ir savo keturkojį, sparčiai daugėja ir Lietuvoje.
Gyvūnų grožio salonai jūsų augintiniui leis pasinerti į SPA malonumus. Bus pasirūpinta ir kailiu, ir kūnu. Pasidomėk, kokių pramogų sau ir augintiniui gali rasti mieste, į kurį vyksti.
augintinisŠuoKatė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.