„Taisykles privalėjome pakeisti atsižvelgę į naujus šalies teisės aktus. Radikalių pokyčių neįvedėme. Naujovė gyventojams yra ta, kad nuo šiol jiems leidžiama šunis vedžioti su pavadėlio, tačiau be antsnukio. Tėra vienintelė sąlyga – šuo turi būti išsilaikęs socializacijos testą, o jo savininkas – turėti ir vedžiojant augintinį nešiotis kompetentingos institucijos išduotą tai liudijantį pažymėjimą“, - sakė Viešosios tvarkos ir kontrolės vyr. specialistė Rosita Baltutytė.
Jos teigimu, šiuo metu gyventojai skundžiasi dėl daugiabučiuose auginamų keturkojų. Panevėžiečius ypač piktina gretimame bute lojantys ar sutvarkytoje pievoje šalia namo vedžiojami šunys. Savivaldybė atkreipia gyventojų dėmesį į kai kuriuos gyvūnų laikymo taisyklių punktus.
Savininkas privalo užtikrinti, kad viešosiose vietose, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose gyvūnai nebūtų paliekami be priežiūros. Lygiai taip pat vieni keturkojai negali būti paliekami bėgioti daugiabučių kiemuose, laiptinėse.
Taip pat privalu nedelsiant surinkti gyvūnų ekskrementus ar kitus teršalus viešosiose vietose, dviejų butų ar daugiabučių namų bendrojo naudojimo patalpose ar kitų asmenų žemės valdose.
Gyvūnų vedžiojimo aikštelėje šuo gali būti ir be pavadėlio ar antsnukio, jei savininkas gali užtikrinti, kad keturkojis nekelia grėsmės kitiems gyvūnams ar žmonėms, nepabėgs iš aikštelės. Šunų ekskrementus ir kitus teršalus privalu surinkti.
Šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešosiose vietose vedžiojami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu, (išimtis – gavus ir turint pažymėjimą apie šuns išlaikytą socializacijos testą).
Draudžiama vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštėse, stadionuose, švietimo įstaigų, organizacijų teritorijose, miesto kapinėse ir miesto paplūdimiuose, gyvūnų priežiūrai semti smėlį iš vaikų žaidimo smėlio dėžių, į jas pilti smėlį, užterštą gyvūnų išmatomis, vesti gyvūnus ten tuštintis.