Visus palydintis, pakalbinantis katinas – vietos įžymybė, turintis savo instagramą. Katinui, kaip mėgsta pasakoti Kernavės klebonas, patinka miegoti ant knygų, lankosi jis ir mišiose, kavinėse, turi savo aukų dėžutę ir per mėnesį susirenka po kelis šimtus eurų. Tad išlaiko save, brolį, bičiulį šunį, prireikus paskolina pinigų ir kunigui.
Prieš dvejus metus, apsilankius Kernavėje, klebonas pasakojo, jog katinui Nagliui patinka, kad jį glostytų, jis išsireikalauja dėmesio. Tad vienas jaunuolis instagrame sukūrė jam paskyrą „Kernavės ryžikas“. Jis gana pamaldus, vos varpas suskamba bėga į bažnyčią. Dar žmonės būna nespėję susirinkti, o jis jau čia kur buvęs, kur nebuvęs. Kartais per šventas mišias atsisėda ant suolo ir pamėgdžioja parapijiečius. Visi žmonės pakreipę galvas klausosi pamokslo, Naglis, pakreipęs galvą ir ištempęs ausytes, irgi įdėmiai klauso.
„Į Alytų atvyksiu vienas, Nagliui jau 14 metų, pėstute pareiti atgal į Kernavę būtų per sunku, o į savo namus jis tikrai eis. Ten jo vieta, o ir prižiūrėti bus kam. Kernavėje jis jaučiasi kriviu, savarankišku katinu, Alytuje neturėtų tokios laisvės“, – kalbėjo klebonas M.Talutis.
Paklaustas, kada pats atvyks į Pirmojo Alytaus parapiją, atitarė, kad tikriausiai tai bus jau po Žolinės. Naujasis klebonas nors ir aukštaitis, dzūkuoja, teigia, kad šios tarmės išmoko šešis metus dvasininko tarnystę atlikdamas Punske.
Klebonas Marius nedrausdavo į bažnyčią parapijiečiams atsivesti augintinių. Keturkojų teko matyti ir Babriškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kur klebonauja kunigas Pranciškus Čivilis. Ir privačioje Rokonių bažnyčioje per mišias tupintis katinas – tarsi meilės ir gerumo simbolis.