Šiuose talentingiausio ir stilingiausio miesto šuns rinkimuose dalyvavo daugiau nei kelios dešimtys kandidatų. Iš viso paskelbti septyni prizinių vietų laimėtojai.
Renginio simpatijos apdovanojimą publika skyrė nuo gimimo aklam mišrūnui Alto. Komisija, įvertinusi daugelį aplinkybių, tokių, kaip šuns ryšys su šeimininku, komandų atlikimas, draugiškumas, išrinko dar šešis, vertus titulų augintinius, o susumavus bendrus balus, pagrindinis šventės prizas skirtas iš Čekijos kilusiam Easy.
Nugalėtojo šeimininkė G. Neniškė pasakojo „agility“, dar vadinamu šunų vikrumo sportu, susidomėjusi mokykloje. Tuomet, augindama biglių veislės kalytę, ji ėmė lankyti augintinių dresūros užsiėmimus.
„Vėliau tai tapo rimtu užsiėmimu, pradėjau dalyvauti Lietuvos čempionatuose“, – pasakojo pašnekovė.
Prieš 11 metų, siekdama sportinės karjeros, ji iš Čekijos veislyno į Kauną parsigabeno Easy. Tuo metu vidurinę mokyklą kaip tik baigusi mergina sakė turėjusi pakankamai laiko, kurį galėjo skirti borderkoliui.
„Norint pasiekti rezultatų, reikia ir daug kantrybės. Easy yra draugiškas, žmones mylintis šuo. Kai buvo mažesnis, turėjau iššūkį riboti tą begalinį meilės aplinkai jausmą. Na, o dabar su tuo abu puikiai susitvarkome“, – šypsosi kaunietė.
Atskirai Easy ji mokė ne tik vikrumo, bet ir triukų. Pastebinti, kad dėl amžiaus šuneliui jau sunku atlikti kai kurias užduotis, G. Neniškė nusprendė jo sportinę karjerą vainikuoti „Kauno šuns“ titulu.
„Esame dalyvavę daugybėje varžybų, televizijos projektų, renginių. Easy yra dėmesio mėgėjas, todėl jam publika ir aplodismentai yra tikrų tikriausias apdovanojimas“, – sako profesionali dresuotoja.
„Kauno šuns“ rinkimų iniciatyvos sumanytojas, žinomas veterinarijos gydytojas Paulius Morkūnas pasakoja, jog kandidatų į apdovanojimus ieškota informaciją apie tai paskelbus socialiniuose tinkluose.
Konkurse, vykusiame prie „RuminaVet“ veterinarijos klinikos, pasak P. Morkūno, kiekvienas jo dalyvis publikai ir komisijai pasirodė vieną kartą. Dvi – tris minutes trukusį prisistatymą pretendentai į pagrindinį „Kauno šuns“ titulą turėjo pademonstruoti visus savo gebėjimus.
„Tai buvo nuotaikingas renginys, į kurį kvietėme visus miestiečius. Kadangi dalyviams ypatingų reikalavimų nekėlėme, į titulus pretendavo patys įvairiausi šuneliai – nuo jorkšyro terjero iki belgų aviganio. Tad, vienoje vietoje buvo galima pamatyti skirtingus charakterius, ryšius su šeimininkais, elgsenos modelius“, – pastebi P. Morkūnas.
Nemokamos šventės metu buvo galima stebėti ir kinologų paruoštą programą, kurią vainikavo „Baltojo kiro“ koncertas.