Raudonos katės dažnai vadinamos apelsininėmis, oranžinėmis, cinamoninėmis, imbierinėmis, karamelinėmis ir gali priklausyti pačioms įvairiausioms veislėms. Lietuvos felinologų draugijos „Bubastė“ parodoje dėl gražiausios raudonuodegės titulo varžėsi Devonšyro, Silkirk reksų, Peterbaldų, orientalų, abisinų ir kitų veislių atstovai. Teisėjų sprendimu nugalėtoju tapo orientalas Quaddie Xibalba, į vilniečių „Mur Mutabor“ veislyną atvažiavęs iš Ukrainos.
Orientalai, arba Rytų trumpaplaukės katės, priklauso Rytų kačių veislių grupei. Iš šios grupės veislių bene labiausiai žinomos Siamo katės, kurios nuo orientalų skiriasi tik kailio ir akių spalva. Siamo katės rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtos maždaug prieš 600 metų. Šie gyvūnai buvo labai vertinami ir reti. Siamo kates į Europą iš Tailando (tuometinio Siamo) imta importuoti dar XIX amžiuje. Tačiau jau tada Pietryčių Azijoje buvo ir kito tipo tos pačios grupės katės žaliomis akimis, kurių visas kūnas buvo vientisos spalvos, be tamsesnių galūnių (letenų, uodegos, ausų) ir snukio. Būtent šios katės dabar žinomos kaip orientalai. Veislė vystėsi orientalus kryžminant su Siamo, Europos ir Amerikos trumpaplaukėmis katėmis. Selekcinis veisimas pradėtas šeštajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Anglijoje ir Europoje, o naujos spalvos orientalų veislėje atsirado septintajame dešimtmetyje Nyderlanduose ir Vokietijoje.
Šiuo metu organizacijos FIF‘e, WCF, CFA, TICA pripažįstamos beveik visos spalvų variacijos. Taigi orientalai išties patraukia ne tik savo nuostabiu charakteriu, bet ir turtinga spalvų palete. Išskirtine gracija žavintys juodi (ebony) ir šokoladiniai (havana), akinamai balti, švelniai alyviniai ar melsvi, jaukiai raini orientalai, it dailininko teptuku nutaškytos vėžliukės – spalvų ir raštų derinių galima priskaičiuoti beveik 300.
O apie orientalų charakterį devintus metus šias kates veisiantis „Mur Mutabor“ veislynas sako: „Jeigu jūs galvojate, kad priimdami į savo namus orientalą įsigyjate katę – galiu patikinti, kad labai klystate. Tai mažų mažiausiai šuo, beždžionė, katė ir šarka viename kailyje. O labiausiai – tarsi mažas žmogeliukas su šimtu intonacijų balse, protingomis skvarbiomis akimis, laukinės katės elegancija ir nepaprastu lipšnumu žmogui“. Ne veltui orientalai laikomi gracingiausia ir elegantiškiausia kačių veisle. Savo išvaizda, judesių plastiškumu jos iš tiesų primena laukinius kačių protėvius. Lieknas, tačiau tvirtas ir raumeningas kūnas, ilgos kojos ir uodega, trumpas glotnus kailis, išraiškingos migdolo formos akys, ilga galva, tiesus profilis ir visa tai vainikuojančios didžiulės ausys – rinkinys, traukiantis estetus.
Įdomūs faktai apie raudonas kates:
– kai kuriose šalyse rugsėjo 1-ąją švenčiama Raudonos katės vertinimo diena.
– dauguma raudonų katinų yra patinai: 80 proc. patinai ir 20 proc. patelės;
– raudona – dažniausiai kino istorijoje pasirodžiusi katės spalva;
– raudonos katės gali turėti strazdanų! Jas sukelia gerybinis genas, vadinamas lentigo, kuris padidina pigmentą gaminančių ląstelių skaičių aplink lūpas, nosį ir akis.