Bitumo nuo letenų taip lengvai nenuvalysi, jį reikia tirpinti. Tai patyrė vilnietė, kuri augintinį mėgino nuprausti pati.
O nuvedusi šunį į kirpyklą ji sužinojo, kad tokių atvejų – daugybė. Mat gatvės sparčiai asfaltuojamos, o kelininkai nepasirūpina, kad bitumo gabalėlių neliktų ant šaligatvių.
Vilnietei, tik nuplovusiai šuniui letenas, jis pridarė nemenkų nuostolių, nes užlipęs ant sofos, kilimo jis juos sugadino.
Tenka tirpinti aliejumi
„Būtų įdomu sužinoti, ar tas bitumas nepavojingas paukščiams, kurie į jį gali ne tik įminti, bet ir sulesti? Ir apskritai tiesiog norėčiau paklausti – ar miesto meras bandė pasivaikščioti po miestą? Ar jį vairuotojas, kur reikia, nuveža?“ – klausė vilnietė.
Šv.Stepono gatvėje esančios kirpyklos darbuotoja Ieva patvirtino, kad bitumu išteptų šunų letenų pasitaiko. Kirpyklos specialistai jau žino, kad šį nešvarumą reikia tirpinti aliejumi, nes nuplauti nepavyks.
Ieva pasakojo, kad šunų augintojų forumuose verda diskusijose apie tai, kaip reikėtų apsaugoti šunis išvedus į lauką pasivaikščioti. Taip pat šunų augintojai dalinasi patarimais, kaip nuvalyti bitumą.
Mėgina patys išsilaižyti
Kirpyklos Laisvės prospekte darbuotoja Karina prisiminė, kad prieš kelias dienas šeimininkas atvedė šunį, kurio abi priekinės letenos buvo smarkiai aplipusios bitumu.
Karštą dieną šuo įlipo į ištirpusio bitumo košę. Jo kojas teko įkišti į specialius plauti pritaikytus konteinerius ir beveik valandą mirkyti.
„Blogiausia, kad kai kurie šunys mėgina letenas išsilaižyti. Juk bitumas – naftos produktas, keturkojai gali susirgti“, – teigė kirpyklos darbuotoja.
Anot jos, anksčiau tokių problemų nepasitaikydavo.
Šunų kirpyklos S.Žukausko gatvėje direktoriaus pavaduotoja Elia Popova tikino, kad bitumu išterliotų gyvūnų letenų dar nepasitaikė.
Tačiau keturkojų purvu apskretusiu kailiu šeimininkai atveda dažniau. Prieš kirpimą tokius šunis tenka išmaudyti.
Anot E.Popovos, kerpant purviną kailį greičiau atšimpa įrankiai.
Šaligatvius nuolat šluoja
Savivaldybė atsiprašė už gatvių remonto keliamus nepatogumus.
„Suprantame, kad didelė gatvių remonto apimtis kelia nepatogumų, atsiprašome ir prašome kantrybės. Dirbame kiek įmanoma sparčiau, kad nepatogumai neužsitęstų ir visi eismo dalyviai galėtų greičiau mėgautis atnaujinta infrastruktūra – tiek gatvėmis, tiek pėsčiųjų ir dviračių takais“, – aiškino savivaldybės atstovai.
Anot jų, šaligatviai yra nuolat valomi drėgnu būdu, surenkant smėlį ir kitas sąšlavas.
Siekiant sumažinti dulkėtumą įsivyravus sausiems orams kiekvieną naktį „Grinda“ laisto daugiau nei 100 gatvių centrinėje miesto dalyje ir gyvenamuosiuose rajonuose.