Raki yra visai jaunutė, vos 4 mėn. amžiaus, o jos „mokslai“ dar tik prasideda. Viena pirmųjų užduočių – gyvūno socializacija. Tuo tikslu šuo turi periodiškai pabūti ligoninės aplinkoje, kad pratintųsi prie skirtingų žmonių, specifinių kvapų, lovų, vežimėlių ir kito ligoninės inventoriaus – ką Raki ir darė pas mus.
Nors pirmoji pamoka truko labai neilgai, keturkojė mokinė iš karto užkariavo ją mačiusių darbuotojų ir pacientų simpatijas.
Raki šeimininkui Dmitrijui treniruoti augintinį padeda kaniterapijos specialistė Ieva Kuzminienė, kuri šiai veiklai jau yra paruošusi net 14 šunų. Reikiamą potencialą turintys gyvūnai atrenkami ir testuojami dar šuniukų vadoje, o vėliau mokomi pagal specialias metodikas.
Subrendusių ir baigusių mokymus šuniukų laukia nelengvi egzaminai, kuriuos sėkmingai išlaikyti, deja, pavyksta ne visiems, todėl toli gražu ne kiekvienas šuo gali dirbti šį darbą.
Šunys-pagalbininkai (dažniausiai – aklųjų bei silpnaregių vedliai) padeda neįgaliam žmogui buityje, lydi išėjus iš namų, perspėja apie kliūtis ir pavojus, paduoda daiktus ir pan. Šuo taip pat gali būti treniruojamas nujausti besiartinančius epilepsijos priepuolius, įspėti apie juos ir padėti išvengti susižalojimų netikėtai prasidėjus priepuoliui.
Šalia šunų asistentų atskirai dar yra rengiami ir terapiniai šunys, kurių paskirtis – gerinti žmonių emocinę bei fizinę savijautą, motyvuoti, išblaškyti niūrias mintis, padėti užsimiršti. Kai kuriose užsienio šalyse kaniterapeutai su terapiniais šunimis netgi oficialiai dirba ligoninėse!
Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninėAuksaspalvis retriverispagalbininkai
Rodyti daugiau žymių