Skaudi kasdienybė
Pirmiausia susirinkusiems N. Pranckūnaitė pagarsino nuveiktų darbų: pagautų ir sterilizuotų, padovanotų ar globoti atiduotų kačių skaičius. Anot moters, kačių problemos rajone yra aktualesnės, nei šunų. Tačiau savanorių tikslas – padėti visiems, kuriems reikia pagalbos.
„Rokiškio savanoriai teikia tiek skubią, tiek ilgalaikę pagalbą. Pavyzdžiui, atvejis, kai narkomanas išstūmė katę pro langą. Paskambino neabejingi žmonės. Važiavom į vietą. Vežėm gyvūną pas veterinarą. Gelbėjom tą vargšelę, kurios vidaus organai buvo sužaloti po smūgio... Kai gyvūną reikia priglausti, pvz., partrenktą automobilio ar mirus šeimininkui. Priglaudžiame ir šeimininkų, tiesiog, paliktus, į gatvę išmestu gyvūnus. Štai ši katytė Čita, naminė. Ir žmonės net parodė, kur ji gyveno – sakė, sėdėdavo ant palangės. Tačiau kurį laiką ji buvo palikta gatvėje, o kai mūsų savanoriai priglaudė pamatėm, kad kailis visas susivėlęs, pilnas blusų. Bet svarbiausia, kad net paskelbus šeimininkų paiešką, jie neatsiliepė. Sterilizavom, ir dabar ši meilutė ieško mylinčių žmonių ir jaukių namų“, – skaudžia kasdienybe dalinosi N. Pranckūnaitė, pati namuose dabar glaudžianti 5 kates.
Aukas skaičiuoja sterilizacijomis
Susitikimo metu norintieji galėjo palikti piniginę auką, o savanorė kvietė skirti 1,2 proc. Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijai, su kuriais rokiškėnai bendradarbiauja: „Jei galvojate, kad skiriate Utenai, tai žinokite, kad tikrai viską, ką jie gauna iš jūsų, mes gauname net dešimteriopai iš jų. Tai žmonės, į kuriuos mes kreipiamės bet kokiu klausimu, ir jų mums suteiktos paslaugos kartais tikrai daugiau kainuoja, nei mes suaukojame“.
Į ant stalo buvusią aukų dėžutę, nors ir negausiai susirinkę, rokiškėnai suaukojo 181 eurą. O tai – pasak N. Pranckūnaitės, net 5 kačių sterilizacija.
Plačiau skaitykite laikraštyje „Rokiškio Sirena“.