Deja, aukštesnės instancijos teismas paliko galioti pirminį teismo sprendimą ir baudą R. Gudeliui teko sumokėti.
Baudą sumokėjo
Kunigas R. Gudelis naujienų portalui JP pasakojo, kad baudą sumokėjo.
„Šiaulių apylinkės teismas paliko galioti ankstesnio teismo nutartį ir baudą – 120 eurų – sumokėjau. Kadangi tokią baudą skyrė Aplinkos apsaugos departamentas, tai ją ir sumokėjau. Aplinkosaugininkų teigimu, turėjau gauti leidimą laikyti nelaisvėje saugomos rūšies laukinį gyvūną. Todėl paprašiau, kad būtų toks leidimas išrašytas. Gavau atsakymą, kad tokių leidimų neišdavinėja“, – pasakojo papūgos istoriją R. Gudelis.
Leidimo negavo
Pasak Bistrampolio dvaro šeimininko, iš Aplinkos apsaugos departamento buvo gautas atsakymas, jog reikia kreiptis į Aplinkos apsaugos gyvosios gamtos apsaugos inspekciją.
„Iš tos inspekcijos gauname atsakymą, kad tokių leidimų neišdavinėja ir pasiūlė kreiptis į Panevėžio aplinkos apsaugos departamentą. Kreipėmės, bet ir iš ten leidimo negavome, nors yra patvirtintos Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės, bet nėra poįstatyminių aktų, todėl nėra pagrindo leidimui išduoti. Panašu, kad, jeigu mūsų papūgai bus išduotas leidimas, ji bus pirmoji papūga su leidimu“, – juokavo kunigas ir sakė, kad jie tyliai ir ramiai laiko papūgą, kuriai gyvenimo sąlygos Bistrampolio dvare – pačios geriausios.
Parsivežė iš Lenkijos
Daugiau kaip ketverių metų geltonkrūtė ara Bistrampolio dvare, kuriame šeimininkauja klebonas R. Gudelis, gyvena jau daugiau kaip metus. Klebonas vietoje nenustygstančią papūgą įsigijo Lenkijoje iš veisėjo. Parsivežęs į Lietuvą registravo ją veterinarijos tarnyboje.
Papūgą įkurdino dvare, kad ir čia užsukantiems būtų kur akis paganyti. Tačiau neilgai trukus klebono papūga sulaukė aplinkosaugos pareigūnų dėmesio.
Aplinkosaugininkai į dvarą atskubėjo gavę skundą, esą klebonas papūgą laiko netinkamomis sąlygomis. Tačiau paaiškėjo, kad papūgai laikyti dvasininkas neturi leidimo.
Tuomet kalbintas klebonas nesutiko su tokia aplinkosaugininkų pozicija ir teigė, kad dvaras ir yra jo namai.
„Centriniai rūmai, tai yra vieta, kur gyvena dvaro ponas arba valdytojas ir jo tarnai. O šituo atveju mano, čia gyvenu aš, ir gyvena šituose rūmuose ukrainiečiai, kurie neturi kur gyvent ir čia darbuojasi. Tai čia yra mūsų namai“, – stebėjosi R. Gudelis.