Šventėje dalyvavusio Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus nuomone, gyvūnų gerovės srityje Lietuvoje pasiekta didelė pažanga. Gyvūnų gerovės problemos keliamos, apie jas kalbama viešai ir garsiai, tačiau būtina ir toliau stiprinti švietimą, būti vieningiems.
Kartu su parlamentaru šventėje dalyvavo Vilniaus Levo Karsavino mokyklos bei Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazijos mokiniai. Jie vaišino savo keptais sausainiais, kvietė paremti Ukrainos gyvūnus. Dalijo informacines skrajutes apie pagalbą gyvūnams, supažindino su Pilietinių iniciatyvų projektu „Kuriame Lietuvą!“ ir „2022 – Gyvūnų gerovės metai. Prisidėk ir tu!“.
Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studentai ir dėstytojai, ištikimi LKD Mokymo centro bičiuliai, suorganizavo edukacinę pramoginę programą vaikams ir šeimoms: gamino žaisliukus, piešė ant veidukų, pravedė konkursą „Ilgiausia uodega“, organizavo žaibišką sambūrį (angl. Flash mob).
Kuo skyrėsi ši, devintoji, gyvūnų mylėtojų šventė nuo anksčiau vykusių? Visos veiklos – varžybos, konkursai, pramogos, edukacijos – buvo suplanuotos taip, kad gyvūnų mylėtojai ne pasyviai stebėtų, o dalyvautų renginyje. Kad jie ir jų gyvūnai augintiniai jaustųsi savi ir svarbūs. Kad visi kartu, o ne pavieniui ar grupelėmis, kurtų šventę. Sumanymas pavyko!
Šunų veisles pristatė įvairūs Lietuvos kinologų draugijos klubai. Su šunų sportu, galimybe naudingai praleisti laisvalaikį supažindino Mantrailing‘o asociacija. Sportinio šunų paklusnumo klubas Obedience LT suorganizavo varžybas. Lietuvos jaunųjų vedlių klubas supažindino vaikus su savo veikla, organizavo jauniesiems šventės dalyviams ir jų augintiniams konkursą, pasirūpino prizais.
Šunų dresūros specialistai nemokamai dalijosi dresūros, šunų ugdymo paslaptimis. Į šventę su savo augintiniais atėjusius konsultavo veterinarijos specialistai, zoologijos verslo atstovai. Į rūpinus klausimus atsakė Vilniaus m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai.
Gyvūnų globos organizacija „Lesė“ ne tik supažindino su savo veikla, bet diskutavo apie atsakomybę, aiškino, kodėl ir kaip gyvūnai atsiduria prieglaudose. Bendru sutarimu ir paisant gyvūnų gerovės, bešeimininkiai gyvūnėliai į šventę nebuvo vežami, bet jų nebylų buvimą, nuoširdų susirūpinimą beglobių ateitimi tikrai buvo galima justi.
Vilnietis balandininkas Stasys Patkauskas šventėje pristatė įspūdingą balandžių kolekciją. Pasirodo, Lietuvoje jau išveista ir pasaulyje oficialiai pripažinta net keturiolika (!) lietuviškų balandžių veislių.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Raitasis būrys pasirūpino viešąja tvarka ir turbūt sumušė visus norinčiųjų nusifotografuoti su žirgais rekordus.