Keturkojai dešimtimis buvo ir yra konfiskuojami bei perduodami gyvūnų globos organizacijoms. Deja, dažnai ir taip perpildytos prieglaudos turi pačios rūpintis lėšomis šių gyvūnų išlaikymui. Tačiau kilnus tikslas – padėti keturkojams – gali suvienyti netgi konkurentus.
„Savo veiklą galime vykdyti tiek, kiek žmonės ja tiki ir remia. Labai džiugu stebėti, kaip šių palaikančių iniciatyvų daugėja. Įmonės vienija savo darbuotojus kilniam tikslui, o šįkart vienijasi tatuiravimo ir auskarų vėrimo studijos“, – paaiškina Indrė Pileckienė, suplotanosius gelbėjančios organizacijos „DogSpotas“, vadovė. Spalio 9-ąją dieną, šeštadienį, net 12-a tatuiruočių ir auskarų vėrimo studijų skirtinguose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Šiauliuose) jungiasi į vieną didžiulį labdaros renginį, skirtą kilniam ir gražiam tikslui – paremti „DogSpoto“, suplotanosių gelbėtojų, veiklą. Visos per dieną už paslaugas gautos lėšos bus skirtos keturkojų gelbėjimui. Klientams yra siūlomi specialiai šiai progai sukurti tatuiruočių dizainai.
„Labai vertiname kiekvieną iniciatyvą ar norą prisidėti prie mūsų vykdomos veiklos. Ne pirmus metus jaučiame ir ne tik įmonių, bet ir žmonių pagalbą, kai šie per savo asmenines šventes – gimtadienius, vestuves – atsisako dovanų, vietoje jų surinktas aukas skiria tiems, kam labiausiai reikia, – pasakoja „DogSpoto“ vadovė. – Per paskutinius metus į „DogSpoto“ globą buvo priimta beveik 100 mopsų, prancūzų buldogų, anglų buldogų, pekinų mišrūnų bei kitų keturkojų. Kone pusė iš jų buvo konfiskuoti iš nelegalių daugyklų. Tai – ypatingos ilgalaikės priežiūros ir gydymo reikalaujantys atvejai.“
Dvejus metus iš eilės „Pink Parlor“ studijos savininkė Barbora Drazdauskaitė savo iniciatyva organizuodavo dieną, skirtą rinkti aukoms suplotanosių prieglaudai. Šiemet B. Drazdauskaitė gražia idėja užkrėtė visą būrį savo kolegų: „Kadangi nuo 17 metų auginu mopsą, vardu Lexxi, o iš „DogSpoto“ organizacijos esu priglaudusi prancūzų buldogo mišrūnę Lilę, neverta ir pasakoti, kad smarkiai myliu suplotanosius. Taip pat ilgą laiką seku organizacijos veiklą ir žaviuosi jų atsidavimu gelbėjant bei reabilituojant likimo nuskriaustus suplotanosius. Jaučiau, kad noriu prisidėti ir padėti, kuo galėdama labiau.“
„Dvejus metus renginį organizavau savo įkurtoje studijoje, o šiais metais, matydama, kad dėl pandemijos aukojančiųjų mažėja, organizacija negalėjo rengti renginių, mugių, supratau, jog reikia ieškoti pastiprinimo, – pasakoja iniciatyvos autorė. – Susisiekiau su draugų bei pažįstamų studijomis ir taip dar vienuolika Lietuvos studijų iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Šiaulių ir Klaipėdos sutiko susivienyti spalio 9-ą dieną ir prisijungti prie renginio. Šiek tiek maloniai nustebau, kaip lengvai mums pavyko – neišgirdau atsakymo tik iš vienos par dviejų vietų. Kita vertus – kilnūs tikslai vienija.“
Iniciatyvoje dalyvauja šios studijos: „Pink Parlor“ (Vilnius), „Botanikum“ (Vilnius), „De Ribas Jewellery Lounge“ / Gincė piercing (Vilnius), „Moonink“ (Vilnius), „No Drama“ (Kaunas), „RedHill“ (Kaunas), „Another Tattoo Studio“ (Kaunas), „Black Tattoo Crew“ (Klaipėda), „Tattoo Virus Studija“ (Klaipėda), „Silver Bell“ (Šiauliai), „Pietų kryptis“ (Alytus), The Baltic Tattoo (Alytus).