Gyvūnų prieglaudoje Klaipėdoje – lojanti varna: puikiai sutaria tiek su kitais gyvūnais, tiek su žmonėmis

2021 m. liepos 18 d. 07:51
Elvyra Sakalauskaitė-Laukevičienė
Klaipėdos gyvūnų prieglaudoje apsigyveno kiek neįprastas šiai vietai gyvūnas. Albertinos vardu pakrikštytas paukštis dėl sulaužyto sparno nebegali skristi, tačiau varnai tai netrukdo bičiuliautis su kitais gyvūnais – šunimis ir katėmis.
Daugiau nuotraukų (6)
„Skaudvilės miestelio žmonės pasiskundė seniūnui, kad yra viename bute palikta varna, kuri yra priversta gyventi viena, niekas ja nesirūpina, o šeimininkai – išvažiavę. Atvyko Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojai ir aptiko be šeimininkų priežiūros likusius gyvūnus“, – liūdną naujos augintinės istoriją pasakoja prieglaudos „Būk mano draugas“ savanorė Diana Valeikaitė.
Varna iš buvusių šeimininkų paimta drauge su šunimi ir kate, tad ir prieglaudoje drąsiai elgiasi prie kitų gyvūnų.
„Ji mėgsta vaikštinėti po žolynėlį, su šunimis labai draugauja, katinus stebi. Visiškai nebijo kitų augintinių. Lesa ji skruzdes, šiaip po sklypą vaikštinėja ir kažką lesa. Kartais duodame dešrytės ar dar kažką“, – sakė D.Valeikaitė.
Anot prieglaudos savanorių, varna Albertina išsiskiria noru bendrauti su žmogumi.
„Ji labai linksma ir miela, mėgsta būti ant rankų ir net loja. Su šunimi gyveno ir ėmė loti. Albertina labai draugiška, pirmą kartą sutinku tokį paukštį“, – neįprastomis globotinės keistenybėmis stebisi savanorė.
Ornitologų teigimu, ši varna priklauso varninių paukščių šeimai, kuri Lietuvoje gan sparčiai nykstanti rūšis.
„Gyvena kolonijomis, jeigu peri, suka vienoje vietoje daug lizdų. Anksčiau jų Lietuvoje buvo daug, bet dabar pradeda nykti. Pradėjo jas naikinti,naikina lizdus pavasarį ir šiems paukščiams nebeliko tinkamų gyvenimo sąlygų“, – sako ornitologas Gediminas Gražulevičius.
Ornitologas sako, kad gyvendami nelaisvėje šie paukščiai ypač prisiriša prie savo šeimininko.
„Tai vieni iš protingesnių paukščių – visi varniniai, ypač krankliai arba pilkosios varnos. Jie būna patys geriausi draugai. Jei auginate tokį paukštį kaip kranklį ar pilkąją varną, jie jums ir turto dar gali prinešti. Jie neša visus daiktus, kurie patraukia jų akį ir randa ne vietoje, turi savo slėptuvę ir ten krauna“, – pasakoja G.Gražulevičius.
Tačiau ornitologai perspėja, kad radus miške ar pievoje paukščio jauniklį, jokių būdu jo negalima imti, tėvai visada atskrenda jų pasiimti.
varnaBūk mano draugas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.