Lietuvoje ir užsienyje ne vieną autorinę parodą surengęs vilnietis menininkas yra sukūręs dešimtis dekoracijų elementų garsiems filmams.
Iš įvairių medžiagų V.Viržbicko pagamintus natūralaus dydžio žirgų muliažus žiūrovai matė BBC televizijos seriale „Karas ir taika“, kurį režisavo Tomas Harperis, ir režisieriaus Philipo Martino kurtame HBO seriale „Jekaterina Didžioji“.
Netgi akyla akis sunkiai atskirtų, kad šie gyvūnai nėra tikri.
Vilnietis prisipažino, kad ant žirgo jis jojo tik kartą, tačiau šiems gyvūnams nuo pat vaikystės jaučia ypatingą simpatiją.
Pirmą žirgo skulptūrą V.Viržbickas sukūrė prieš aštuonerius metus. Ji tais pačiais metais buvo pristatyta parodoje „Kaip papasakoti tau žinomą istoriją? Nepasakok“ Grenoblyje (Prancūzija). Iš stiklo audinio lietuvio sukurtas kūrinys sužavėjo ne vieną meno gerbėją.
Ši patirtis neliko nepastebėta ir filmų kūrėjų. Kai Lietuvoje buvo pradėtos filmuoti serialo „Karas ir taika“ scenos, skulptorius buvo pakviestas sukurti sušalusio Napoleono kariuomenės žirgo muliažą.
Žirgas turėjo būti perrėžtu pilvu ir išvirtusiomis žarnomis. Pagal scenarijų arklį papjovė alkanas ir sušalęs karys, kuris ir pats mirtinai sušalo.
„Šiai scenai žirgą kūriau iš putplasčio, o vėliau jį apklijavau kailiu. Kolegos jam uždėjo balną, pavadį, puošmenas.
Kitoms šio serialo scenoms teko kurti dar trylika panašių žirgų skulptūrų. Visi jie buvo skirti scenai po aršaus mūšio, kai lauke mėtosi negyvų karių ir gyvūnų kūnai“, – pasakojo V.Viržbickas.
Skulptorius po kelerių metų buvo pakviestas kurti žirgų muliažų serialui „Jekaterina Didžioji“. Tuomet jis iš poliuretano ir kailio taip pat pagamino dešimt žirgų muliažų. Jie irgi buvo skirti karo baisumams parodyti – turėjo būti pavaizduoti kritę mūšyje.
„Kurti gyvą ir kritusį žirgą yra nemažas skirtumas. Išstudijavau šio gyvūno anatomiją – skeletą, raumenyną.
Gulinčius negyvus arklius kūriau taip, kad atrodytų, jog jų raumenys atpalaiduoti. Stengiausi, kad kritęs arklys atrodytų kuo natūraliau“, – pasakojo skulptorius.
Neseniai V.Viržbickas sulaukė Norvegijoje filmuojančių kūrėjų prašymo pagaminti arklio galvą su ilgais karčiais.
Ilgai ieškojęs karčiams tinkamų plaukų skulptorius juos sukūrė iš dalies rekordinio ilgio pridėtinės natūralių plaukų kasos, kurią praėjusią žiemą supynė kaunietė televizijos laidų vedėja ir plaukų meistrė Gintarė Eimantaitė.
13,8 metro ilgio pridėtinė plaukų kasa iš natūralių plaukų buvo pripažinta Lietuvos rekordu.
„Ilgai ieškojau, iš ko pagaminti karčius, – pasakojo V.Viržbickas. – Per pandemiją nelengva įsigyti perukų. Žinoma, jų būtų reikėję ne vieno.
Dėl to būtų smarkiai išaugę gamybos kaštai.
Išgirdęs apie galimybę panaudoti kasą, kuri dar ir rekordinė, nusprendžiau pamėginti ir sukūriau žirgo galvos imitaciją. Ji bus panaudota tam tikroms scenoms, kai aktorius bus filmuojamas sėdintis ant judinamo balno.“
Skulptorius kino kūrėjams yra pagaminęs ir kupranugario skulptūrą. O neseniai jis sulaukė neįprasto klausimo – ar galėtų sukurti katiną, kuris filme bus rodomas pakartas?
Kūrybingam vilniečiui šis pasiūlymas pasirodė įdomus, todėl jis neatmeta galimybės jo imtis.