Gyvūnai buvo nufotografuoti netoli gamyklos „Orgsteklo“. Anksčiau ji buvo viena didžiausių regiono įmonių, gaminusi organinį stiklą ir ciano vandenilio rūgštį. Pastaroji – bespalvis, labai lakus, nuodingas skystis – naudojama tauriųjų metalų gavybai, taip pat gaminant aromatines medžiagas, cheminius pluoštus, plastiką, gumą, herbicidus.
Karo pramonėje vandenilio rūgštis yra svarbus cheminio ginklo komponentas.
Tuo ir aiškinama įtartina šunų spalva – jie galėjo išsitepti šiais chemikalais. „Orgsteklo“ gamyklos, bankrutavusios 2015-aisiais, teritorijoje yra daugybė apleistų pastatų, kuriuose netrūksta nesutvarkytų, mirtiną pavojų keliančių cheminių atliekų. Ten laksto ir benamiai šunys.
Pasak vietos gyventojų, neįtikėtinomis spalvomis nusidažiusių šunų buvo pastebėta ir anksčiau, bet nuodingų medžiagų taip niekas ir nesutvarko.
Dzeržinskas, kuris yra už 370 km į rytus nuo Maskvos, sovietmečiu buvo tituluojamas SSRS chemijos pramonės sostine. Miestas buvo uždaras lankymuisi, jame buvo gaminami ir cheminiai ginklai.
Pasaulyje Dzeržinskas pagarsėjo 1990-aisiais, kai pateko į Guinnesso rekordų knygą kaip labiausiai užterštas planetos miestas. 2007-aisiais atlikto tyrimo duomenimis, ten vidutinė vyrų gyvenimo trukmė buvo 42 metai, moterų – 47 metai.
Po to, kai nemažai chemijos pramonės įmonių bankrutavo, teigiama, jog užterštumo situacija Dzeržinske pagerėjusi.