Taip žinomas grožio meistras juokais vadina savo egzotiškus gyvūnus, kurie turi žiaunas, pirštuotas kojas, uodegą ir plaukelius ant galvos.
Auginti šias sparčiai nykstančias ir į Pasaulio raudonąją knygą įtrauktas amfibijas, dar vadinamas Meksikos salamandromis, vyras ėmėsi prieš pusmetį.
„Kai prieš kurį laiką pamačiau šiuos gyvūnus, labai jais susižavėjau, pradėjau domėtis, radau, kur šių mažųjų drakoniukų galima įsigyti“, – pasakojo K.Murauskas.
Pirmasis akvariume apsigyveno juodasis aksolotlis. Jį vyras pavadino Zigmuku. Po poros savaičių į akvariumą buvo įleista ir baltos spalvos patelė. Nuo pirmos dienos ji labai gyvybinga ir judri.
„Patelė taip aktyviai plaukiojo, sukosi aplink patinėlį, turbūt jį gundė, todėl pavadinau ją Alegunda. Drauge apsigyvenę aksolotliai daug bendrauja, dažnai žaidžia, apsikabinę miega“, – pasakojo K.Murauskas.
Šie iki 30 centimetrų ilgio užaugantys ir apie 15 metų gyvenantys gyvūnai minta žalia mėsa, moliuskais, vabzdžių lervomis ir smulkiomis žuvimis, todėl anksčiau šiame akvariume gyvenusias žuveles kaunietis perkėlė į kitą.
Gyvius vyras šeria žalia mėsa ir vabzdžių lervomis, tačiau jie yra apkramtę ir vienas kitą.
„Manau, kad jie vienas kitą kandžioja ne iš alkio, o iš meilės ar aiškindamiesi santykius. Tačiau aksolotliai ypatingi tuo, kad labai greitai jų kūno dalys vėl atauga, nelieka nė rando.
Reptilijas tyrinėjantys mokslininkai įrodė, kad aksolotliams atauga ir vidaus organai, ir net prarasta dalis smegenų, kuri vėliau funkcionuoja kaip niekur nieko“, – kalbėjo K.Murauskas.